Ani v posledním kole nedokázali futsalisté Dynama zvítězit a s nejvyšší soutěží se tak rozloučili porážkou. Na palubovce Liberce prohráli o šest branek.

Do Liberce odcestovala téměř totožná jedenáctka jako v minulém zápase. První výraznější šanci měli domácí, kdy Janáček nastřelil tyč. Běžela 10. minuta Jelínek prošel přes obránce a našel Benka, který se nemýlil a tvrdou střelou propálil brankáře - 1:0. Domácí vedli agresivní hru, která vyústila v 15. minutě desetimetrovým kopem, ke kterému se postavil Pouzar. Bohužel pro Dynamo jeho pokus skončil těsně vedle levé tyče.

Dynamo se dočkalo o tři minuty později, přesněji v 18. minutě, kdy Jasanský po pěkné kombinaci vyslal pěknou střelu, která se odrazila ještě od tyče do branky - 1:1. Domácí předvedli smrtící závěrečnou minutu. Nejprve v 19. minutě se Vobořil po pěkné kličce dostal do střely, kterou poslal na přední tyč, kde brankář neměl šanci - 2:1, aby na něj o 36 vteřin později navázal Bína, který propálil brankáře střelou k pravé tyči - 3:1.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe také pro domácí. Janáček si na polovině vybojoval míč, následně v rychlosti obešel obránce a nakonec vypálil dělovku, která skončila u levé tyče 4:1. Ve 25. minutě přidal pátou branku Daněk, který po Vobořilově prudké střele pouze doklepával míč za bezmocného Křížka. V průběhu poločasu uviděl za hrubost žlutou kartu Pouzar.

Korigování výsledku přišlo ve 37. minutě, kdy se po pěkné kombinaci Benáta s Peckou dostal druhý jmenovaný do zakončení a tvrdou ranou nedal Vogtovi šanci - 5:2. Poslední slovo ale měli domácí, kteří tři minuty před koncem zásluhou Žočka zvýšili na konečných 6:2.

Pro Dynamo to bylo poslední představení na ligové scéně, které ani tentokrát nevyznělo vítězně.

Karel Vrabec (trenér FTZS): „Jsem rád, že jsme dnešní utkání zvládli. Zejména první poločas nebyl vůbec lehký a pomohlo nám až odskočení v závěru poločasu. Chtěl bych kluky pochválit za správný přístup k utkání a jsem rád, že se nám podařilo vybojovat sedmé místo.”

Vojtěch Vejvar (trenér Dynama): „Poslední ligový zápas jsme si chtěli hlavně užít. První poločas byl dle mě vyrovnaný. Domácí se sice dostali do vedení, ale my jsme krásnou akcí vzápětí dokázali srovnat. Bohužel jsme inkasovali dva smolné góly v závěru prvního poločasu a na začátku druhého, kdy nám odskočili na rozdíl tří branek. Do konce zápasu si to v klidu pohlídali. Pro nás to byla tečka za touto, bohužel pro nás smolnou a poslední sezonou."