V předposledním kole 2. ligy, skupiny západ, si futsalisté Dynama PCO zajistili postup do nejvyšší soutěže, když si na domácí palubovce poradili s týmem Malibu Mladá Boleslav, který porazili 7:2. Hattrickem v zápase se zaskvěl Radim Pouzar a v páteční pozdní večer tak mohly hned po závěrečném hvizdu vypuknout postupové oslavy!

V hodně okleštěné sestavě nastoupili futsalisté Dynama PCO k poslednímu domácímu zápasu ve 2. lize, své klubové fotbalové povinnosti si plnili Radouch, Hric, Peterek i Jasanský, jenom na lavici byl připravený zraněný Benát. V sestavě se tak znovu objevil zkušený Luboš Pecka, který si však vedl náramně! Úvod zápasu byl oboustranně velmi opatrný, hosté z Mladé Boleslavi si byli vědomi síly svého protivníka a tak pozorně bránili a v prvních deseti minutách nedovolili domácím více než pár střeleckých pokusů, které však nebyly úspěšné. Na první branku si tak opět naplněná hala Lokomotivy musela počkat až do 17. minuty, když se po individuální akci prosadil kapitán Pouzar. Na konci 19. minuty měla obě mužstva již pět akumulovaných faulů a své desetimetrové kopy také úspěšné proměnila. Nejdříve vyrovnával hostující Machů, aby následně strhl vedení opět na stranu jihočechů Ondřej Hačka. Poločasový stav tak byl 2:1 pro domácí!

Českobudějovičtí začali druhou půli velmi aktivně, ke střeleckým pokusům se dvakrát dostal Radim Pouzar, bohužel neúspěšně. Domácí kapitán si spravil chuť ve 28. minutě, když proměnil pokutový kop po faulu na svou osobu. O dvě minuty později měli hosté na svém kontě znovu pět akumulovaných faulů, za každý další nedovolený zákrok tak následovala výhoda desetimetrového kopu, kterou nejprve nevyužil Hačka, jenom o minutu později však zahrával trestný kop kapitán Pouzar a svým třetím gólem v zápasu tak upravil skóre na 4:1. Malibu se následně odhodlalo ke hře bez brankáře, Dynamo PCO však svého soupeře i nadále trestalo. V průběhu třiceti vteřin se prosadili Luboš Pecka a po něm i Roman Lengyel, českobudějovičtí tak na začátku 39. minuty vedli již 6:1 a o vítězi zápasu již nebylo pochyb. Za hosty sice ještě snižoval svou druhou brankou v utkání Machů, nicméně poslední slovo v zápase mělo Dynamo PCO, krásnou akci domácích zakončoval do prázdné branky Jiří Hrbáč a ve sportovní hale mohli propuknout postupové oslavy!

Jihočechy čeká sice ještě poslední druholigový zápas na palubovce Chotěboři, o postup do nejvyšší soutěže je však nepřipraví ani případná porážka. S domácími fanoušky se futsalisté rozloučí v sobotu 6. dubna, kdy se utkají s vítězem 2. ligy, skupiny východ o populární superpohár!!!