Po těsné prohře v Ústí nad Labem jeli futsalisté Dynama znovu na půdu soupeře, kde se jim tentokrát zadařilo a ze severu Čech si odvezli všechny tři body. Hrdinou utkání se stal David Radouch, který při výhře 4:2 nasázel dvě branky svého týmu.

Vlažný rozjezd utkání na obou stranách znamenal sérii opatrných přihrávek tak, aby nikdo neudělal vážnější přešlap. V páté minutě mohl po individuálním průniku Hrbáče, otevřít skóre Slavík, kterého ale vychytal Kirov. Dorážku Radoucha dokázal taktéž zneškodnit. Domácí nechtěli ztratit krok, a tak nechali sérii velmi dobrých zákroků vyniknout gólman Jasenského, pro kterého to byl druhý start v této sezóně.

V 11. minutě se diváci u obrazovek dočkali první branky. Dynamo se dostalo s míčem na druhou stranu, kde se Benátovi velice přesně povedlo najít Pouzara, jenž své zakončení poslal přesně k tyči - 0:1. O patnáct vteřin později bylo srovnáno. Nutno říct, že to byl takzvaný "náhoďák jako z učebnice”. Domácí brankář Kirov dokázal vystihnout nahrávku, načež se dostal do útoku. Kirov se dokonce dostal do zakončení, které po teči skončilo za bezmocným Jasenským - 1:1.

Hrubý vzápětí mohl domácí poslat do vedení, narazil na dobře připraveného Jasenského. Vyhrocené utkání, stejně jako tomu bylo na půdě Dynama, přineslo během prvního poločasu dvě žluté karty. Za fauly si je připsali shodně po jedné na obou stranách Sláma a Rott. V 19. minutě si vzalo Dynamo vedení zpět! Po penaltovém zákroku se k míči postavil Radouch, který poslal míč bezpečně do sítě - 1:2.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe Dynamu. Ve 22. minutě udělal obrovskou hrubici domácí Hrubý, který při snaze o rozehrávku trefil před sebou stojícího Benáta, od kterého míč zamířil do prázdné domácí branky - 1:3. 24. minuta znamenala další gólový zářez druhého nejlepšího střelce týmu Radoucha. Ten si postavil míč při standardní situaci tak dobře, že jej následně zakroutil okolo postavené zdi k pravé tyči - 1:4.

Ve 27. minutě mohl ještě více rozevřít nůžky mezi oběma týmy Hric, jehož pokus ztroskotal na brankové konstrukci. Pro domácí to znamenalo malý nádech, který o pár vteřin později proměnili v branku. Po chybné rozehrávce to na sebe vzal Švec, který se vydal středem hrací plochy, načež se mu pravačkou povedlo poslat míč za brankáře Jasenského - 2:4.

Vážnější šanci zbytek utkání nepřinesl, a tak si Dynamo odváží všechny body zpět domů do Českých Budějovic. Rozhodující byl velice povedený vstup do druhého poločasu, koncentrace po celou dobu utkání a hlavně poučení se z chyb z minulého utkání proti Ústí.

Erik Jasenský (brankář Dynama): "Na palubovku Démonů jsme odjížděli s vidinou zisku tří bodů, které nám ale soupeř i přes své postavení v tabulce nechtěl darovat zadarmo, což se také potvrdilo. Hráči Lípy si v průběhu celého utkání vytvořili několik brankových příležitostí, ale díky zodpovědné hře v obranné fázi se nám podařilo jejich tlaku odolat a naopak vytěžit maximum směrem dopředu. Doufám tedy, že toto vítězství a předvedená hra nám dodá chuť i sebevědomí do posledních bojů sezony."

Karel Kruliš (trenér České Lípy): “Máme za sebou zápas, ve kterém jsme nebyli určitě horším týmem, ale opět jsme nebyli produktivní. České Budějovice využily každého zaváhaní a trestaly nás góly. Před zápasem jsme věděli, že jsou mimo hru Havrda a Fichtner za karty, mimo byl i Caizl a k tomu se přidalo zranění Zapletala. Ale přesto jsme podali dobrý výkon, jen ta koncovka nás trápí. Nezbývá něž zápasy, které jsou před námi dohrát a na tuto sezonu rychle zapomenout.”