Pouhé dvě vítězství v posledních třech kolech stačí Dynamu PCO k postupu do nejvyšší soutěže. Vzhledem k pohodlné domácí výhře s Wizards a především pak prohře druhého Kladna na palubovce Rapidu Ústí nad Labem, se jihočeši osamostatnili na čele ligové tabulky a ve zbývajících utkáních si mohou dovolit i jednou zaváhat. Necelý rok po vzniku futsalového klubu, může Dynamo PCO slavit historický úspěch!

Ve stejné sestavě jako před týdnem v Jablonci nastoupili jihočeši do zápasu s pražskými Wizards. Pouze na pár vteřin v utkání se objevil lehce zraněný kapitán Radim Pouzar, ale ani jeho nepřítomnost nezabránila Dynamu PCO domácí utkání opět s přehledem zvládnout. Jak už bývá ve sportovní hale Lokomotivy zvykem, českobudějovičtí hned od začátku diktovali tempo hry. V prvních dvou minutách si připsali střelecké pokusy domácí Radouch i Benát, na druhé straně kontroval pohotovou střelou Imlauf, ani jeden z hráčů však nebyl úspěšný. Skóre zápasu se měnilo až v 9. minutě, to se před branku prokličkoval domácí Benát, položil si i brankáře Koudelku a střelou do prázdné branky dostal jihočechy do vedení. Stejný hráč se podobným způsobem prosadil jen o dvě minuty později, nejprve si pohrál se svým obráncem, po něm i s hostujícím brankářem a další střela do odkryté branky znamenala vedení 2:0 pro Dynamo PCO. Úspěšnou tříminutovku zakončil třetí brankou zápasu Roman Lengyel, ten si vyměnil míč s Petrem Benátem, který už mohl zakončovat do prázdné branky, nezištnou přihrávkou však ještě před brankou našel svého spoluhráče, který už neměl problém skórovat, 3:0. Dynamo PCO předvádělo i nadále pohledný futsal plný nápaditých akcí, po jedné z nich se v 15. minutě podruhé v zápase prosadil Roman Lengyel a uzavřel tak poločasové skóre na 4:0.

Hned na začátku půle se podařilo vstřelit branku i hostujícímu celku, zaváhání obrany využil Blažek po přihrávce Čechory. Jihočeši však zareagovali bleskově, Benát poslal do úniku pěknou přihrávkou Radoucha a nejlepší střelec týmu se nemýlil, 5:1. Atraktivní podívanou nabízely oba celky v prostřední části druhého poločasu, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou, k vidění však bylo jen spoustu nevyužitých šancí. V čase 29:50 se Wizards dočkali opět snížení, když jejich power play využil Pohorský, 2:5 z pohledu hostů. Dynamo PCO povzbuzované i fanklubem fotbalového Dynama, kteří na zápas dorazili přímo z úspěšného prvního mistrovského utkání z Vlašimi, navýšilo skóre utkání ve 35. minutě, když se po krásné individuální akci prosadil Stanislav Peterek. Dvě minuty před koncem zápasu si připsal hattrick Roman Lengyel, když střelou přes celé hřiště využil zaváhání hostů při hře bez brankáře, 7:2. A když 30 vteřin před koncem utkání proměnil pokutový kop po faulu na svou osobu David Radouch, mohli jihočeši slavit další domácí výhru 8:2.

V dalším kole zajíždí Dynamo PCO na palubovku poslední Legie Příbram, zápas se odehraje v pátek 15.března. Pokud se jihočechům podaří zvítězit v následujících dvou zápasech, mohou již v pátek 22. března oslavit postup do extraligy v domácím zápase s Malibu Mladá Boleslav.