Fantastický výsledek vezou z Prahy fotbalisté Dynama České Budějovice. Jihočeši dokázali po 27 letech vyhrát na pražské Letné po vítězství 4:2 vybojovali první vítězství v této sezoně. Vítězný gól zaznamenal Petr Javorek.

Přesně na den po roce se fotbalisté Dynama představili na pražské Letné. Domácí Sparta znovu nastoupila ve výročních dresech a ty ji v úvodu zápasu příliš štěstí nepřinesly. Jihočeši naskočili do utkání sice bez záložníka Havelky a brankáře Vorla, kteří na jihu Čech hostují z Sparty, ale za to se v sestavě po několika zápasech objevil záložník Pavel Šulc, který se vrátil do hry po zranění a nemoci.

Úvod utkání byl opatrný z obou stran. Jihočeši aktivně bránili. Nepouštěli Spartu do kombinace a zkoušeli pronikat do zakončení po rychlých brejcích. V 11. minutě jedna taková kolmá nahrávka za obranu vyšla. Mick Van Buren si skvěle naběhl. Postupoval na branku z pravé strany, ale jeho nahrávka přes šířku pokutového území na levou stranu, kde nabíhal Brandner, byla moc dlouhá. Ve 14. minutě už ale svěřenci trenéra Davida Horejše slavili. Karol Mészáros si naběhl na kolmici Petra Javorka, udělal s míčem pár kroků a pak ho nasměroval mezi nohy vybíhajícího Heči. Radost sice v první chvíli zkazil pomezní sudí, který odmával ofsajd, ale o chvíli později branku videorozhodčí potvrdil – 0:1.

Sparta se do šancí moc nedostávala. Ve 22. minutě si největší připsal Krejčí, který si vyskočil na centr Plavšice, ale hlavičkoval nad. Do velké příležitosti se dostal i Brandner. Ten byl sám na penaltě po centru Čavoše, ale svou hlavičku nasměroval pouze do náruče Heči. Po polovině prvního poločasu se čím dál tim víc dostávali do hry sparťané. Ve 33. minutě se pak mohli radovat z vyrovnání. Moberg Karlsson si ve vápně narazil s Julišem a svou střelu nasměroval k tyči. Drobný si na míč sáhnul, ale ten se dokodrcal za čáru – 1:1.

Zbylá pasáž první půle patřila domácím. Hlavně Plavšič na levé straně dělal hostům problémy. Centroval, střílel, sbíral na sebe fauly. Dynamo se dostávalo pod tlak, který byl v závěru hodně drtivý. Jen na rohy vedli domácí 7:1. Ve 44. minutě se pak vytáhl Jaroslav Drobný, který vyrazil na roh tvrdou ránu Pavelky a držel v tu dobu akci svého týmu na bodový zisk. Stejně si pak vedl i těsně před přestávkou, kdy kryl i pokus Plavčiče.

Jak první poločas končil, tak druhý i začal. Na pravou stranu obrany poslali trenéři Dynama Pavla Nováka a stáhli Benjamina Čoliće. Nicméně to nezabránilo Plavčičovi, který poslal ostrý centr do vápna. Stoper Lischka se do něj opřel hlavou a Jaroslav Drobný předvedl další fantastický zákrok, když vytáhl míč, který směřoval do horního rohu. V 51. minutě nacentroval do vápna Skovajsa. Pavel Šulc se dostal k hlavičce, které letěla vysoko přes celou šíři brány. Heča ji dokázal vytěsnit, ale přímo na hlavu dobíhajícího Patrika Brandnera, který ji dorazil do branky – 1:2. Přestřelka pokračovala. V 59. minutě byl ve velké příležitosti Pavelka, ale jeho pokus hosté zblokovali.

V 63. minutě se domácí dočkali vyrovnání. Po odvráceném rohu se k opakovanému centru dostal Vindheim a našel přesně hlavu Ladislava Krejčího mladšího, který přehodil Drobného – 2:2. Za chvíli ale přišla pro domácí další rána. Dynamo okamžitě reagovalo. Šulc posunul balon na nabíhajícího Petra Javorka, který se do míče opřel za vápnem a jeho střelu tečoval stoper Lischka do protipohybu gólmana Heči – 2:3.

Dál se hrál zápas, který nenudil. Dynamo jen nezalezlo, ale snažilo se hrát aktivně. V 73. minutě měl Javorek další příležitost, ale jeho střela z podobného prostoru skončila těsně nad. Závěr druhého poločasu Jihočeši zvádli mnohem lépe než ten první. Spartu do enormního tlaku nepustili. Když už si šanci domácí vypracovali, zaskvěl se dalším zákrokem Drobný proti Minčevovi a dovedl svůj tým k první výhře sezony. Tu ještě v závěru potvrdil gólem takřka do prázdné brány Patrik Brandner - 2:4.

David Horejš, trenér Dynamo ČB: Výhra je skvělá. Potřebovali jsme ji jako sůl. Že to je na Spartě a ještě podpořené tím, že jsme dali čtyři góly a výkonem, jaký jsme předvedli, je paráda. Jsme spokojení a šťastní. Kluci si to zasloužili, podali dneska super výkon musím je pochválit. Je důležité, abychom cenné body doma potvrdili s Bohemkou.

Václav Kotal, trenér Sparty: Myslím, že se opakovalo to, co v Plzni. Udělali jsme hrubé chyby a soupeř toho využil. Největší problém byl, že když se nám podařilo srovnat, dostali jsme další gól. Po třetí ráně už jsme se vzpamatovat nedokázali.