Jeden gól na hřišti favorita už dal v minulé sezoně. Ale VAR mu ho nakonec kvůli předcházejícímu faulu sebral. Slovenský křídelník Karol Mészáros musel čekat i na Spartě, jestli sudí u videa jeho trefu potvrdí. A potvrdil. První regulérní trefa Mészárose v nejvyšší české soutěži otevřela brankový účet vítězného duelu na Spartě a sám hráč velebil hlavně týmový výkon Dynama.

Výhra na Spartě je obrovským úspěchem. Souhlasíte?
Je to obrovský úspěch a doufám, že nás to nakopne. Předvedli jsme výborný výkon. Každý bojoval, každý se rval za druhého. Bylo vidět, že chceme uspět. Touha, štěstí a všechny okolnosti nakonec převalily výsledek na naší stranu.

Sparta sice držela víc míč, ale dá se říct, že vaše šance byly nebezpečnější…
Víme, že Sparta je Sparta. Přijeli jsme sem s nějakou taktikou, kterou jsme dodržovali. Sparta sice hrála na balonu, ale první poločas jsme možná větší šance měli my. Druhý poločas jsme hrozili z brejků. To byla naše taktika. Chtěli jsme hrát na rychlé brejky a povedlo se to. Dali jsme z brejků góly a máme tři body. Důležitý teď bude zápas s Bohemkou, kdy to musíme potvrdit.

O vaší brance rozhodoval VAR. Hlídal jste si ofsajd?
V prvním momentu jsem neřešil, jestli to ofsajd byl nebo nebyl. Chtěl jsem akci zakončit. V Plzni mi VAR sebral gól. Teď ke mně byl shovívavější. Bylo to v rychlosti, bylo to o centimetry.

Ale zakončení pěkné. Mezi nohy gólmana…
Zkontroloval jsem si postavení gólmana a měl jsem jen dvě možnosti. Buď ho přehodím nebo dám mezi nohy. Balon mi skočil tak, že to vyšlo mezi nohy. Jsem rád, že jsem pomohl.

Závěr zápasu byl ve velké týmové euforii, že?
To nás musí zdobit. Musíme se prezentovat takhle. Povzbuzovali jsme se na hřišti, z lavičky. Všude. Sám nemůžu mluvit. Teď se nám to všechno vrátilo.