V rámci 11. kola Gambrinus ligy odehráli fotbalisté Dynama na jihu Moravy smolný zápas. Po dvaceti minutách hry přišli o vyloučeného kapitána Horejše a navíc už prohrávali 0:1. Ani v deseti hráčích však zbraně rozhodně nesložili. Překážku do cesty za bodovým ziskem jim ale vystavil druhým gólem Kalouda patnáct minut před koncem. Jaroslav Černý už pak jen stačil skóre upravit na konečných 1:2 z pohledu Jihočechů. Svěřenci kouče Straky prohráli po čtyřech zápasech v řadě.

Úspěšná sestava se nemění, řekl si František Straka a v Brně vyslal na trávník od začátku sestavu totožnou s tou z posledního utkání se Spartou. V deštivém počasí se první střelou na bránu prezentoval Vozábal, ale jeho střela brněnskou branku minula. Z opatrného úvodu však vybočila akce z 10. min., kdy domácí Došek předložil míč ve vápně Bestovi a ten překonal bezmocného Kučeru – 1:0. Dynamo se z inkasovaného gólu rychle oklepalo a po centru Vozábala na Mrkvičku se musel brankář Lejsal hodně natahovat, aby míč vyrazil nad vlastní branku. Následně se po rohovém kopu ocitl ve slibné šanci Radzinevičius, ale soupeřovi obránci mu vyrovnání včas zamezili. Jen co se ale hra přesunula na druhou stranu, zavánělo to gólem v Kučerovo síti. Hostující brankář nejdříve vyrážel střelu Kaloudy na roh a posléze se dokonce míč z kopačky brněnského mladíka ocitl v síti. Celé akci ale předcházel ofsajd jednoho z domácích hráčů a branka platit nemohla . Ve 20. min. přišla pro Jihočechy tvrdá rána. Za faul na unikajícího Kaloudu uviděl David Horejš od sudího Příhody červenou kartu. Kapitán Dynama tak musel odejít ze hřiště, což byl pro hosty velký zásah do taktických plánů. Trenér Straka reagoval okamžitým stáhnutím Radzinevičiuse a do středu obrany vedle Hunala poslal Homoláče. Jihočechy ani ztráta klíčového obránce nesrazila a nadále se tlačili za vyrovnáním. Vyložené šance si ovšem vytvářeli jen Brněnští, když například Došek sám před Kučerou jeho branku trestuhodně přestřelil.

Do druhého poločasu na domácí straně nahradil Doška Pacanda a uvedl se sice pěknou střelou, ale brankář Kučera ji bez problému kryl. V 57. min. pak ke zteči zavelel hostující špílmachr Vozábal, napřáhl z třiceti metrů, míč těsně před Lejsalem skočil a brněnský strážce svatyně jen zareagováním na poslední chvíli odvrátil vyrovnání Jihočechů. František Straka se rozhodl projev svého týmu oživit Stráským, který vystřídal Mrkvičku. Jen co ale dravý útočník vběhl na hřiště, nejen on mohl děkovat Kučerovi, který se blýskl parádním zákrokem proti hlavičce Besty a držel tak naděje Jihočechů stále nad vodou. Na protější straně kontroval opět Vozábal dalekonosnou střelou jen těsně mimo. Tlak hostů se stupňoval a málem vyvrcholil v 72. min. To se ovšem naopak zaskvěl domácí Lejsal při pokusu Černého. O tři minuty později pro Dynamo přišel tvrdý direkt. Po rohovém kopu se dostal ke střele Kalouda a tvrdou střelou propálil vše před sebou – 2:0. Ofenzivu svého týmu se kouč Straka snažil posílit o Brazilce Renana, což se mu také podařilo. V 83. min. se na vápně uvolnil Černý a následně i překonal Lejsala – 2:1. Oslabení Jihočeši o jednoho muže už však s nepříznivým výsledkem nestačili nic udělat. Pacanda dokonce ještě trefil levou tyč českobudějovické branky. Brno si trpělivou hrou v závěru tři body už pohlídalo.

Petr Uličný (trenér Brna): „Dnešní zápas pro nás byl hodně důležitý. Označil jsem jej za mečbol spolupráce mojí a mužstva. A odvrátili jsme jej. Spokojeni samozřejmě můžeme být s výsledkem, ale rozhodně už ne s předvedeným výkonem. Budějovice hrály výborně v defenzivě a i dopředu byli hodně nebezpeční. Uklidnění z naší strany přišlo až po druhém gólu, i když jsem poté ještě inkasovali.“

František Straka (trenér Dynama): „Před utkáním jsem si byli vědomi nelehké situace Brna. I proto jsme jí chtěli využít k zisku bodů. Na začátku jsme ale brzo inkasovali, přestože jsme chtěli hrát především ze zajištěné obrany. Po vyloučení Horejše pak bylo paradoxní, že jsme hráli lépe, než do oné 20. minuty v plném počtu. Věřil jsem, že alespoň bod bychom mohli získat. Porážka nás mrzí.“