Úvodních dvacet minut bylo pro duel v Brně klíčových. V polovině tohoto vyměřeného času domácí vsítili vedoucí branku a na jeho konci byl vyloučen hostující kapitán Horejš. „Paradoxní ale bylo, že jsem o deseti hráčích byli lepší než v plném počtu,“ uvedl kouč Jihočechů František Straka. Na konci utkání musel skousnout příchuť porážky, kterou spolu s hráči před tím na čtyři utkání rád zapomněl.

Před cestou na jih Moravy fotbalisté Dynama dvakrát vyhráli a dvakrát remizovali. Prodloužit šňůru neporazitelnosti a získat další cenné body, chtěli Jihočeši i proti Brnu. „Porážka nás mrzí,“ uvedl František Straka. Nad hosty se před utkáním snášela vzpomínka na loňský ostudný debakl 0:5. Tento fakt si však nepřipouštěli a naopak si byli dobře vědomi, že Brňané se právě nenacházejí v optimální pohodě.

V 10. min. však šli domácí do vedení. „Chtěli jsme především neinkasovat, což se nám hned v úvodu nepodařilo,“ smutnil českobudějovický kouč. Zanedlouho přišla další silná čára přes rozpočet. Vyloučen byl pilíř defenzivy Horejš. „Po jeho vyloučení bylo paradoxní, že jsme poté hráli lépe než do té doby v plném počtu,“ konstatoval Straka.

Zejména ve druhém poločase šli Jihočeši za vyrovnáním. Blízko němu byl Vozábal a vůbec největší šanci měl Černý. S druhým gólem soupeře však akcie Českobudějovických notně poklesly. V 83. min. je ještě oživil trefou na 1:2 Černý, ale času už mnoho nezbývalo. „Věřil jsem, že bychom mohli získat alespoň bod, mnoho nechybělo,“ tesknil František Straka.

Uličný: Mečbol jsme odvrátili

Brno se před začátkem sezony netajilo smělými ambicemi. A tak poslední výsledky mužstva, domácí prohra 0:3 s Mladou Boleslaví a jen remíza 2:2 v Mostě, brněnské vedení rozhodně nijak neuspokojovaly. „Zápas byl pro mě a mé svěřence takovým mečbolem naší spolupráce, který jsme odvrátili,“ prohlásil trenér Petr Uličný.

„Spokojeni můžeme být jen s vítězstvím, jenž jsme nutně potřebovali,“ dodal, čímž zjevně naznačil, že s předvedenou hrou mužstva rozhodně spokojen nebyl. Proti oslabenému soupeři od 20. min. se jeho tým dlouho nemohl prosadit. „Budějovice hrály výborně v obraně a i směrem dopředu rozhodně nezaostávaly a byli nebezpeční,“ ocenil kvality soupeře Petr Uličný.