Úspěšná šňůra staronového kouče Pavla Tobiáše stále pokračuje. Zkušený stratég od svého nástupu na českobudějovickou lavičku s Dynamem neprohrál už sedm utkání v řadě. Když Jihočeši však v rámci 11. kola Gambrinus ligy v Brně od 12. minuty prohrávali, už se zdálo, že moravská metropole na body štědrá nebude. V posledních sekundách utkání však remízový bod pro Dynamo nakonec vystřelil Michael Žižka.

Na půdě ambiciózního soupeře Dynamo nastoupilo bez tří hráčů stabilní sestavy. Středopolařské duo Hílek-Homoláč ze hry vyřadil distanc za čtyři žluté karty. Kanonýr Sedláček pak uzdravuje zranění z utkání s Olomoucí.

V Brně je tak od úvodních minut v pozměněné sestavě nahradili Žižka, Riegel a Hudson. Pozičně však kouč Pavel Tobiáš svou sestavu příliš neměnil. Žižka s Rieglem se totiž postavili právě do záložního šiku uprostřed hřiště. Brazilec Hudson pak nastoupil na pravém kraji zálohy a v útoku se bil osamocený voják v poli Svátek doplňovaný pětičlennou zálohou. Do samotného utkání oba týmy nastoupily aktivně a hned vystrkovaly útočné růžky. Daleko více z toho ale vytěžili domácí borci. Ve 12. min. Brno zahrávalo první rohový kop v utkání a na Poláchův centr si vyskočil Jan Trousil. Na přesnou hlavičku stopera domácích brankář Kučera nestačil zareagovat – 1:0. Kontrovat na nepříznivý vývoj utkání se snažil Šíma, ale jeho pokusu ze třiceti metrů potřebná přesnost scházela. O poznání přesněji mířil po půlhodině hry Heinz, když radosti ze druhého gólů Brňanům zabránilo pouze břevno českobudějovické branky. Svěřenci domácího kouče Petra Uličného se nadále tlačili do útoku, ale ve zbylých minutách prvního poločasu už nic kloudného nevymysleli.

Do druhé půle oba týmy nastoupily beze změn. A změny se nekonaly ani v dění na hřišti. Více aktivity vyvíjely domácí fotbalisté, kterým dalekonosnou ránou opět kontroval Šíma. Územní převaha ale rozhodně nepřinášela žádné nebezpečí v podání Moravanů. V 62. min. se českobudějovický kouč Pavel Tobiáš hru svého týmu rozhodl oživit střídáním Stráského za Hudsona, který se zanedlouho také naskytl ve slibné příležitosti. Po výborně zahraném přímém kopu Šímou ale Stráský hlavou mířil jen do rukou připraveného Lejsala. Že by se fanoušci na brněnském stadionu mohli nechat strhnout fotbalovým představením, to se říci rozhodně nedalo. Z tribun se spíše častěji než potlesk ozýval pískot. Přesto se pomalu schylovalo ke koni utkání a zdálo se tak, že si Brno už dokráčí pro tři body za těsnou výhru. O to větší šok tak domácí zažili už v nastaveném čase, kdy se do soupeřovi sítě trefil českobudějovický Michael Žižka. Explozi hostující radosti zařídila jeho pohotová rána v pokutovém území Brna, jenž zastavila až síť v brance Lejsala – 1:1.

Z moravské metropole si tak Jihočeši vezou cenný bod, když s favorizovaným soupeřem sice dlouho prohrávali, ale buldočí snahou a vůlí po úspěchu v samotném závěru dokázali vyrovnat. Neprohráli tak už v sedmém utkání v řadě.