Dramatičtější závěr zápasu v Brně fotbalisté Dynama České Budějovice snad ani odehrát nemohli. Jihočeši sice na jihu Moravy prohrávali od 12. minuty 1:0, avšak po úvodním náporu domácího celku dokázali hru vyrovnat a v posledních vteřinách utkání dokonce vyrovnali i samotné skóre zápasu. "To, že jsme dali gól až v nastavení, je samozřejmě velké štěstí, ale jinak to byla dle mého soudu zasloužená remíza," řekl o zápase budějovický kouč Pavel Tobiáš.

Trenére, zhodnoťte prosím průběh zápasu na hřišti Brna..
Brno vstoupilo do utkání velmi aktivně, hned od prvních minut zvolilo velmi nátlakový fotbal a hráči si často během hry měnili místa. Ve středové řadě dominovali Polách se Střeštíkem a Heinzem a celkově nám hra soupeře dělala trochu problémy. Poctivě jsme bránili, i když bylo pochopitelně znát, že jsme byli trochu rozhozeni a nesehraní v tom úvodu. Brno dalo sice hned v úvodu zápasu ze standardní situace Trousilem gól, pak se ale hra postupem doby srovnávala a v závěru poločasu jsme podle mě byli již jasně ve hře. Druhá půle byla diametrálně odlišná, Brnu se nedařilo, my jsme byli agresivnější, získávali jsme míče ve středu hřiště a chodili jsme do protiútoků. Diváci byli nervózní a bylo vidět, že gól visí na vlásku. To, že jsme dali gól až v nastavení, je samozřejmě štěstí, ale jinak to byla dle mého soudu zasloužená remíza.

Během zápasu Brno zahrávalo poměrně dost nebezpečných standardek, se kterými jste si v pohodě poradili. Je asi velká škoda, že jste právě tu jednu z prvních nedokázali uhlídat, že?
Byla to velká škoda, protože na standardní situace jsme byli připraveni. Věnovali jsme tomu v týdnu hodně času, protože jsme věděli, jak je v tom speciálně Trousil silný a nepříjemný. Bohužel ale hráč, který ho měl v tu chvíli hlídat, to prostě nezvládl a dostali jsme zbytečný gól. Ve zbytku poločasu byla skutečně ještě řada dalších standardních situací, ty jsme ale už v pohodě zvládli.

Brno sice po poločase vedlo, ale nedá se říci, že by váš tým nějak výrazně přehrávalo..
Sice nás neválcovali, ale převahu měli a v tom úvodu utkání nás přehrávali. Naše hra byla ale založena na trpělivosti a věděli jsme, že je pro nás důležité nedostat v úvodu laciný gól. Takovým stylem v Brně vyhrála Boleslav a nebo třeba i Sparta. Sice se nám to nepodařilo, ale i za stavu 1:0 pro domácí jsme dokázali zvednout hlavu a v závěru jsme dokázali i s mladými kluky, kteří hráli za béčko, zabojovat o body a nakonec nám to i vyšlo.

Do zápasu jste kvůli absencím musel poslat hned několik nových hráčů, bylo těžké vybrat základní jedenáctku?
Dneska jsme museli využít maximální potenciál našich hráčů, které máme vůbec k dispozici. Třeba Kovařík s Ondráškem odehráli včera celý zápas za béčko a dneska šli pomoci, když bylo třeba.

Jako výborný tah se nakonec ukázalo zařazení Michaela Žižky do základní sestavy..
Michael Žižka nastoupil od začátku ve středové řadě a myslím, že se s tím popasoval velice dobře. Měl to velice těžké, protože tam měl proti sobě Polácha a Heinze. Myslím, že odvedl dobrý a poctivý výkon. Vše završil krásným gólem v nastavení, takže určitě velká spokojenost.

Vůbec poprvé pod vaším vedením nastoupil záložník Jan Riegel..
Bylo na něm pochopitelně vidět, že dlouho nehrál a že se stále v béčku ještě rozehrává po dlouhém zranění. V prvním poločase to sice nebylo ještě úplně ono, ale po změně stran byl hodně vidět. Hodně vyvážel míč a rozehrál se k velmi dobrému výkonu.

Na pravé straně zálohy odehrál hodinu Brazilc Hudson. Jak jste byl spokojen s jeho výkonem?
U Hudsona to bylo dneska trochu slabší. On zase trošku potvrdil, že on je hráč, který nám nejvíce pomáhá v momentě, kdy jde do utkání až v jeho průběhu. Teď nastoupil od začátku a řekl bych, že se tam trošku hledal. Nebylo to takové stoprocentní motivování, jak bych si představoval. Hodně ztrácel balony, nedokázal tolik uplatňovat tu svojí rychlost, soupeř si ho dobře pohlídal a měl to hodně těžké.

V druhé polovině zápasu se pak na hřišti objevili mladíci Stráský, Kovařík a Ondrášek. Co jejich výkon?
Mladí kluci, co nastoupili v zápasu, to poctivě odpracovali. Tomáš Stráský tam vybojoval souboj s brankářem těsně před gólem i Ondrášek s Kovaříkem tam vnesli nasazení a soubojovost. Myslím, že se všichni dnes spolupodíleli na konečné remíze našeho týmu.

Váš tým vstřelil vyrovnávací gól v třetí minutě nastavení. Věřil jste před zahráváním rohu, že by z toho mohla být skutečně branka?
Řekli jsme si, že to dobojujeme do konce zápasu a že se budeme rvát o dobrý výsledek do poslední vteřiny. Někdy se prostě stává, že fotbalový bůh za takovou práci dokáže odměnit. My jsme šedesát minut skutečně odpracovali a v závěru jsme hráli dobrý fotbal. Až do samého závěru jsem skutečně věřil, že ten zápas dokážeme vyrovnat.

Gólové situaci Dynama byl blízko také brankář Pavel Kuřera, který přeběhl celé hřiště a pomáhal spoluhráčům vytvořit proti soupeři početní převahu ve vápně. Bylo to na váš pokyn a nebo to bylo rozhodnutí samotného gólmana?
To už byl skutečně samotný závěr zápasu. To byla druhá nebo třetí minuta nastavení a bylo jasné, že potom už bude konec. Takže i ten můj pokyn by byl v tu chvíli již zbytečný. Logicky tam sám od sebe šel a určitě to kvituji, že tam šel. Ve vápně Brna udělal chaos a nakonec se motal i v místech, odkud ten gól nakonec padl. Tomu gólu tedy také určitě velmi pomohl.