I poslední kolo 2. ligy, skupiny západ, bylo pro jihočechy vítězné, když si poradili se sedmým celkem soutěže, Chotěboří. Dvakrát se prosadil nejlepší střelec mužstva David Radouch, jednu branku přidal Martin Jasanský. Možnost rozloučit se s fanoušky bude mít Dynamo PCO příští sobotu, o superpohár 2. ligy se utká s Nejzbachem Vysoké Mýto, který se vrací zpět do Varta ligy po roční odmlce!

Do Chotěboře přicestovalo Dynamo PCO už s jistotou postupu do nejvyšší futsalové soutěže bez Romana Lengyela i Petra Benáta, v sestavě se naopak po delší odmlce znovu objevil Jakub Hric. Jihočeši vstoupili do utkání velmi aktivně a již ve 2. minutě se po přihrávce Peterka prosadil Radouch. I v dalších minutách si hosté vytvořili spoustu šancí, všechny však zůstaly nevyužity. V 10. minutě se podařilo domácím vyrovnat, když využili brejkové situace dva na jednoho, prosadil se Pavel Novotný, 1:1. Domácí vycítili šanci, nebezpečnou střelu Hromádka nejprve zlikvidoval Jasenský, po něm pálil i těsně mimo hostující branku Staněk. Českobudějovičtí zahrozili Jiřím Hrbáčem, jeho střela však šla jen do boční sítě. Dynamo PCO strhlo vedení opět na svou stranu dvě minuty před koncem první části hry, nejdříve se prosadil pro přihrávce Hrbáče Jasanský, o minutu později se z přímého kopu podařilo prostřelit brankáře i Radouchovi. Jihočeši tak šli do šaten s dvoubrankovým náskokem, když vedli 3:1.

Začátek druhého poločasu byl oboustranně opatrný a oba soupeři se jen těžko dostávali k zakončení. Výjimkou byly pouze střely domácího Staňka a hostujícího Hrice, které ovšem skóre utkání nezměnily. Prostřední část druhého poločasu narušily časté fauly a zbytečná nervozita, rozhodčí tak rozdali na obou stranách dvě žluté karty. Dvě minuty před koncem mohli domácí borci snížit, nejdříve nevyužil svou šanci Benc, po něm neproměnil desetimetrový kop Moravec. Konečnou podobu výsledku dal až v poslední minutě zápasu domácí Staněk, který si srazil míč do vlastní sítě a jihočeši tak mohli slavit výhru 4:1.

Dynamo PCO tak zakončilo úspěšné působení ve 2. lize obdivuhodnou bilancí 19 výher, 2 remíz a pouze jedné porážky z 1. kola soutěže v Liberci. Jihočechy však čeká v této sezóně ještě jedna významná událost, v sobotu 6.dubna se v domácím prostředí sportovní haly Lokomotivy utkají s vítězem 2. ligy, skupiny východ o superpohár. Zápas začíná ve 20.00 hodin a fanoušci tak mají spolu s hráči možnost se rozloučit s historicky úspěšnou sezónou!