Třetí domácí zápas, třetí důležitá výhra! Taková je bilance Dynama PCO v nejvyšší futsalové soutěži. Jihočeši ve vyhroceném a emotivním utkání nakonec tým FTZS Liberec zaslouženě přehráli výsledkem 5:2 a v tabulce Varta futsal ligy se tak posunuli na krásné 6. místo!!!

Dynamo PCO postrádalo pro tento zápas Peterka, Hačku, Slámu i Lengyela, severočeši naopak přijeli v kompletním složení. Jihočeši začali aktivně a v prvních čtyřech minutách si připsali dvě střely zásluhou Dominika Hrice. Ani jedna však brankou neskončila. V 7. minutě poprvé zahrozil Liberec a hned z toho byla branka. Janáček byl v souboji s domácím brankářem Beránkem hodně důrazný, srazil ho k zemi, rozhodčí však hru nechali pokračovat a hostující borec pohodlně skóroval, 0:1. Dynamo PCO srovnalo o tři minuty později. Rozehraný roh posunul Benát Dominiku Hricovi a ten prostřelil vše co před ním stálo, 1:1. Hrál se oboustranně fyzicky náročný a soubojový futsal, v 15. minutě faulovali hosté již pošesté a David Radouch se ze značky desetimetrového kopu nemýlil, 2:1. Stejný hráč poslal Dynamo PCO do dvoubrankového vedení minutu před koncem první části, kdy znovu potrestal ze značky deseti metrů liberecký faul. O poločasové přestávce tak na světelné tabuli svítil stav 3:1 pro domácí.

Začátek druhého půle patřil FTZS Liberec, v čase 21:30 přistrčil Bína Benekovi, který tvrdou ranou propálil domácího Beránka, 3:2. Ve 25. minutě orazítkoval tyč hostující svatyně David Radouch, v té době se přeléval zápas z jedné strany na druhou. O čtyři minuty později přišla velká chvíle domácího brankáře Beránka, nejprve skvěle zakročil proti liberecké střele, aby si následně obhodil dva liberecké hráče a pokračoval v sólu na hostující branku. Celou akci navíc vyšperkoval nezištnou přihrávkou na Benáta ,který míč již pouze dovedl do prázdné branky. Tento krásný moment domácího Beránka se nakonec ukázal jako rozhodující v celém zápase. O čtyři minuty později totiž po individuální akci přehodil Erik Jasenský libereckého brankáře Vogta a upravil na konečných 5:2. FTZS Liberec se sice ještě odhodlal ke hře bez brankáře, nicméně obětaví domácí je do větších šancí již nepouštěli. Ke konci zápasu mohl ze značky desetimetrového kopu završit hattrick Radouch, tentokráte však branku jen těsně minul. Dynamo PCO však nemuselo smutnit, neboť si připsalo další domácí výhru!

Jihočeši odehrají další zápas v pátek 8.listopadu na palubovce Démonů z České Lípy, v domácím prostředí přivítají v neděli 17.11. favorizovaný Era-Pack Chrudim.