V posledním domácím utkání v sezoně Dynamo nestačilo na hostující Slovácko a prohrálo 0:1. O jedinou branku se postaral z penalty Vlastimil Daníček. Loučení se Střeleckým ostrovem si užili Jaroslav Drobný a Jiří Kladrubský, kteří nastoupili na budějovickém stadionu naposledy.

Zápasu předcházel slavnostní úvod. Pro Jaroslava Drobného udělaly oba týmy uličku slávy a domácí fotbalisté navíc nastoupili v dresech klubů, ve kterých působil. Dynamo celý zápas odehrálo v dresech s podpisem Jiřího Kladrubského, jemuž přišel předat pamětní dres jeho velký kamarád Juraj Kucka.

Do vedení se v osmnácté minutě dostali hosté. Po faulu Javorka kopal penaltu Vlastimil Daníček a gólmana domácích poslal na druhou stranu – 0:1. Druhou trefu Slovácka přidal kanonýr Kliment, jenže situaci předcházel ofsajd, takže branka nemohla být uznána.

Druhý poločas nabídnul minimum šancí. Jedna z mála přišla po pohledné akci Dynama, kdy Alvir prodloužil míč za sebe a Brandner vypálil, ale Bajza střelu vyrazil. Na druhé straně kontroval Jurečka, ale pokusem na přední tyč si na připraveného Drobného nepřišel.

V 83. minutě povstali všichni diváci na Střeleckém ostrově a vestoje tleskali Jiřímu Kladrubskému, který opustil hřiště a naposledy se představil před domácími fanoušky. V závěru se ještě snažilo Dynamo něco udělat s nepříznivým výsledkem, ale Slovácko už vedení nepustilo.


Ohlasy trenérů

David Horejš (trenér Dynama): „Pro nás to bylo velice emotivní utkání. Loučili se dva hráči, kteří v klubu zanechali velkou stopu. Mrzí mě, že jsme pro ně nedokázali vyhrát. V prvním poločasu jsme nedokázali využít úvodní šanci a soupeř se trefil z pokutového kopu. Ve druhé půli jsme měli více ze hry, ale stále se trápíme v koncovce. Jirka s Jardou by si na závěr zasloužili výhru."

Martin Svědík (trenér Slovácka): „Musím říct, že to bylo utkání, které přineslo spoustu momentů. Loučili se dva vynikající fotbalisté, chtěl bych oběma pogratulovat k výborné kariéře. Vstup do zápasu jsme měli lepší než soupeř, podařili se nám hezké akce. Prosadili jsme z penalty. Pracovali jsme dobře, ale taky jsme soupeře pustili do hry. Myslím si, že jsme ale v šestnáctce bránili velmi dobře. Jsem rád, že jsme to zvládli."