Mimořádnou akci si pro všechny diváky nedělního slavnostního utkání mezi Dynamem České Budějovice a Slováckem připravili jeho pořadatelé ve spolupráci s rodinným areálem Lipno. Všichni, kteří přijdou na stadion budou moci získat poukaz na 50% slevu na vstup na oblíbenou Stezku korunami stromů a také do Království lesa. Jako bonus k tomu budou mít zvýhodněnou jízdu lanovkou.

„Vzhledem k tomu, že to bude závěrečný domácí zápas letošní prvoligové sezóny a zároveň rozlučka s našimi dlouholetými oporami Jiřím Kladrubským a Jaroslavem Drobným, jsme moc rádi, že se nám podařilo zápas obohatit o tuto spolupráci. S areálem na Lipně jsme poslední týdny v kontaktu a bereme tento zápas za zahájení dlouhodobé spolupráce,“ říká za českobudějovický klub jeho marketingový specialista Milan Džuba.

Na utkání nebude chybět tradiční lipenský maskot lišák Fox ani například tisková mluvčí areálu Olga Kneiflová. „Nejsem velký fanoušek fotbalu, ale vidět našeho lišáka na fotbalovém trávníku mezi profesionálními sportovci bude velká premiéra a u toho nechci chybět. Jsem také zvědavá, jak fanoušci ocení naši nabídku a přijedou pak na Lipno slev využít,“ říká Kneiflová.

Rodinný areál na Lipně navíc nespouští spolupráci jen s A-týmem a jeho fanoušky, ale také s mládežnickou akademií. „Právě u ní nám dává spolupráce největší smysl. Vždyť právě naše dětské celky vyráží do okolí Lipna na soustředění a poznávací výlety,“ říká Džuba a Kneiflová ho doplňuje: „Náš areál je koncipovaný především pro rodiny s dětmi. I když se u nás zabaví lidé všech generací, rodiny s dětmi rozhodně nejvíce.“

Stezka korunami stromů – zážitek z jiné perspektivy

Do výšky 40 m ční majestátní věž bezbariérové Stezky korunami stromů. Z ní je krásný výhled na jezero, okolní Šumavu, a při dobré viditelnosti až na vrcholky Alp vzdálené 200 kilometrů. Při procházce do korun stromů potkáte adrenalinové zastávky, na kterých vyzkoušíte balanc i odvahu. Po celou cestu vás bude doprovázet zábavná a vzdělávací Ptačí stezka. Dřevěné sošky šumavských opeřenců s informačními tabulemi i originální hnízda s vajíčky jednotlivých ptáků. Na vrcholu věže pak zpívají ptačí hodiny.

Cestu zpátky z vrcholků stromů na pevnou zem si můžete zkrátit 52 metrů dlouhým toboganem. Právě tam, kde na něj budete nastupovat, se během léta střídají mnozí více i méně známí hudební interpreti. Úterní večery na Lipně patří romantickým západům slunce a koncertům na Stezce.

Království lesa – lesní svět plný zážitků pro celou rodinu

Je tolik zážitků, které na vás na Lipně čekají! Spousta zábavy u vody, ve vrcholcích stromů i v dobrodružném stínu lesa. Mnohá tajemství přírody a jejích obyvatel je možné poodkrýt v Království lesa – velkém lesním hřišti, kde se děti nejen dostatečně vyřádí na obřích trampolínách, prolézačkách Hradní stezky lesních zvířat, ale třeba se i na malou chvíli ztratí v Bludišti loupežníka Godoše. Ke Království patří také Malá lesní zoo se vzácnou kočkou divokou, veverkami, puštíkem obecným i výběhem s kozičkami. Načerpat síly na další dovádění lze v Lesních dílnách Modřínek, které jistě přilákají malé i velké řemeslníky. Celé hřiště a jeho prvky jsou inspirovány životem v lese a děti se tak nejen dostatečně unaví, ale naučí se i mnoho zajímavostí z lesní říše.