Dlouhých šest zápasů v řadě se fotbalisté Dynama České Budějovice neradovali z výhry v ligovém zápase. Nelichotivou sérii ukončili Jihočeši na domácím stadionu, kde v existenčním zápase s přehledem přehráli poslední tým tabulky Bohemians 1905 2:0, čímž se vyhoupli na devátou příčku tabulky osm bodů od sestupových pozic. "Samozřejmě jsem spokojený a rád, protože to utkání jsme dnes zvládli. Ten psychický tlak na nás byl ze všech stran enormní a ty zápasy, co jsme hrávali doma, nebyly dobré," věděl kouč Dynama František Straka.

V neděli na Střeleckém ostrově to bylo hop nebo trop. Pokud by Dynamo nevyhrálo, zadělalo by si před těžkým závěrem ligy na pořádné problémy. V opačném případě se mohli svěřenci kouče Františka Straky odpoutat z dvanáctého místa tabulky a ve vyrovnané Gambrinus lize výrazně poskočit směrem vzhůru. To se Jihočechům skutečně podařilo, po odehraných třiadvaceti kolech jim rázem patří lichotivá devátá příčka tabulky. "Věděli jsme, že přijede velice srdnatý soupeř, který sehrál na půdě soupeřů výborná utkání a dost nešťastně prohrával. O to více jsme se na to utkání připravovali a já si myslím, že tou srdnatostí, bojovností a taktickou disciplínou na hřišti jsme dokázali potrestat chyby našeho soupeře a dá se říci, že až na pár výjimek jsme Bohemku nepustili do žádné šance," uznale pokyvoval František Straka.

Jihočeši skutečně odehráli dobré utkání. Po smolných a někdy i nepovedených zápasech zahráli proti klokonům na výbornou a výhra byla zcela zasloužená. "Byl to výsledek celého kolektivu a to mě moc moc těší. Vítězství jsme potřebovali jako sůl a jsem rád, že jsme dokázali tu sérii, která byla i smolná z našeho pohledu, zvrátit a že jsme toto utkání vyhráli," připomněl Straka šest předešlých utkání bez výhry.

Kouč Dynama měl přitom v průběhu týdne plnou hlavu starostí, jak poskládat základní jedenáctku týmu. Do hry se sice mohli vrátit vykartovaní Vozábal, Hílek a Hunal, nad startem několika dalších hráčů visely dlouho velké otazníky. "V tomto týdnu jsme měli problémy většího rázu, ale nechtěl jsem tady o tom moc mluvit. Místo Míry Plocka nastoupil Petr Dolejš a myslím, že odehrál výbornou partii. Petr Šíma na levé straně, kde máme problém, protože nemáme leváka, se nakonec dal dohromady a mohl nastoupit. Martin Vozábal má určité problémy a to už delší dobu. To mi dělá velké starosti, protože nevím, zda bude nebo nebude v dalším zápase," poznamenal trenér Jihočechů. Právě pohled na Martina Vozábala, který opouštěl hrací plochu na nosítkách, nebyl pro žádného fanouška Dynama příjemný. "Vypadá to na problémy s podbřišními svaly a to je takové zranění, které mu buď dovolí nebo nedovolí nastoupit," podotkl ještě Straka.

Dalším z hráčů, který do zápasu nakonec nemohl stejně jako útočník Tomáš Stráský v neděli nastoupit, byl brankář Pavel Kučera, jehož trápí zranění lýtkového svalu. "Pavel Kučera nešlo dát vůbec dohromady. To nyní vůbec nevíme, jak dlouho nebude hrát," řekl se zasmušilým výrazem trenér Jihočechů. Impulzivní kouč se tak musel spolehnout na Zdeňka Křížka, jenž se mu odvděčil spolehlivým výkonem. "Jestliže gólman jde po dlouhé době do hry, tak samozřejmě mají všichni obavu, co by se stalo, kdyby se něco stalo. Ale tohle kdyby se něco stalo jsme totálně zavrhli, já jsem dneska ráno mluvil se Zdendou a působil na mě velmi klidným dobrým dojmem a jsem rád, že máme i gólmana, který dokáže podržet i Kůču (Pavel Kučera, pozn. autora), protože my se o naše gólmany opíráme," dodal na závěr kouč Jihočechů.

Jsem vyděšený z našeho herního projevu, řekl Zbyněk Busta

Trenér hostujícího týmu Zbyněk Busta po skončení zápasu jen velmi těžko hledal slova, kterými by popsal své momentální pocity. "Hodnocení samozřejmě není jednoduché, ale je pravda, že jestli jsem těch předešlých šest kol odcházel ze hřiště se vztyčenou hlavou, protože jsme třeba předvedli kvalitní fotbal a pouze jsme to nedotáhli do konce, tak dnes musím přiznat, že soupeř byl jasně lepší. My jsme hráli opravdu hodně špatně a můj pohled na to je hodně kritický," nešetřil své svěřence trenér klokanů.

Pražský celek, kterého vždy zdobí velká bojovnost a nasazení, zůstal na jihu Čech hodně za svým očekáváním. Opticky bylo utkání sice vyrovnané, jenže zatímco hosté nedokázali žádný náznak šance přetavit v gólovou šanci, Jihočeši byli velmi produktivní. "Propadali jsme ve všech herních činnostech a dnes nám chyběla i agresivita a bojovnost, což jsou věci, které nás vždycky zdobily. Budějovice působily mnohem lepším dojmem a jednoznačně nás přehrávaly," pokračoval v kritickém hodnocení svých hráčů Zbyněk Busta.

Rozzlobený kouč začal dokonce jmenovat i hráče, kteří podle jeho slov podali špatný výkon. "Nehráli jsme to, co jsme si řekli. Přišla mi tam i určitá herní nedisciplinovanost. Například Honza Rezek měl hrát pravého záložníka, ale přitom se pohyboval po celém hřišti a nehrál to, co měl. Dále ale nechci jmenovat, protože takhle těsně po zápase se to asi nepřísluší," snažil se kouč Pražanů krotit své emoce. Faktem ale zůstává, že jsou klokani momentálně na posledním místě tabulky se čtyřbodovou ztrátou na čtrnáctou příčku. O jejich ambicích v boji o první ligu hodně napoví následující dvě kola, ve kterých klokani nejprve přivítají doma Kladno a následně se představí v Mostě. "Nechci říkat, jaké šance máme nebo nemáme. Já jsem momentálně vyděšený z herního projevu našeho týmu. Na jaře jsem nebyl zvyklý, že bychom takhle nebojovali a odevzdali lacino body," odmítl Busta rozmlouvat o tom, v jaké situaci se jeho tým momentálně nachází.

Při vzpomínce na výkon proti Dynamu ale na závěr uznal: "Mužstvo jako celek propadlo a s takovouto výkonností do ligy nepatříme."