Minimálně na Hané se bude na sobotní zápas Sigmy Olomouc s Dynamem České Budějovice dlouho vzpomínat. Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY přineslo málo vídanou gólovou přestřelku, kterou doplnila i celá řada velkých gólových šancí na obou stranách. Mimořádný výkon pak předvedl nigerijský útočník v dresu Dynama Fortune Bassey, který zaznamenal jednu z branek budějovického týmu.

Po porážce s Baníkem Ostrava z minulého kola necestovali fotbalisté Dynama do Olomouce v nejlepší náladě. Jenže hned v 9. minutě hry je do vedení poslal Fortune Bassey, který tak odstartoval gólové galapředstavení obou týmů. Domácí Hanáci už v prvním poločase měli celou řadu velkých šancí, avšak ve 41. minutě se po další akci Basseye a geniální patičce Mihálika prosadil Patrik Čavoš. Navíc nechybělo mnoho a do kabin se šlo za stavu 0:3, když v nastavení první půle po úniku z poloviny hřiště nezakončil velkou gólovou šanci opět Fortune Bassey.

Přestože nigerijský mladík ve druhém poločase gól nepřidal (a že mohl, protože měl další dvě velké šance), jeho výkon byl prakticky všemi účastníky zápasu označený za mimořádný. Jeho přínos pro hru Dynama ocenil mimo jiné i trenér domácího celku Václav Jílek. „V zápase předvedl opravdový nadstandard. Byl to hráč, kterého jsme v zápase nemohli vůbec chytit. My ho ale měli načteného, protože jsme ho viděli hrát minulý týden proti Baníku a také tam podal velmi dobrý výkon. Při gólu do sítě Baníku ukázal, že je na tom výborně technicky a navíc dnes ukázal, že je i velmi rychlý. Myslím, že Budějovice sáhly po opravdu velmi dobrém hráči a že by to mohl pro ně být i do budoucna povedený tah," přikyvoval uznale olomoucký trenér.

Ještě větší poklonu svému soupeři pak složil stoper domácího celku Václav Jemelka, který přiznal, že především v prvním poločase prohrál s budějovickým soupeřem prakticky každý souboj. „Upřímně musím říct, že jsme ho asi trochu podcenili. Trenér nás na něj před zápasem upozorňoval, ale nedařilo se nám ho dostupovat a souboje s ním jsme prohrávali. Ukázal, že je velmi silný, dobře technicky připravený a navíc velmi rychlý," uznal Jemelka sílu soupeře.

Jihočeši skvěle rozehraný zápas bohužel ztratili. Pár minut před koncem normální hrací doby sice vedli 3:1, jenže po gólech z 87. a 97. minuty se nakonec museli spokojit s jedním plusovým bodem za remízu 3:3. Velké zklamání ze ztráty dvou bodů popisoval i trenér David Horejš, který ale věří v lepší zítřky spojené právě s výkony nigerijského útočníka: „Ztráta bodů samozřejmě mrzí, ale přesto jsem hráčům za výkon poděkoval, protože to byl rozhodně náš nejlepší letošní zápas. K výkonu Fortuna se není potřeba ani vyjadřovat. Dle mého to byl dneska jednoznačně nejlepší hráč na place. Kdyby proměnil všechny ty šance, co si dnes vytvořil, tak bychom ho tady za týden už asi neměli. V tréninku pracuje výborně, o místo v sestavě si řekl a ty jeho výkony jsou opravdu skvělé a na hřišti je pro celý tým nesmírně platný."

Mimořádný výkon svého spoluhráče ocenil i exolomoucký Martin Sladký. „Fortune hrál dva poslední zápasy v základní sestavě a v obou hrál skvěle. On navíc dobře zapadl do kabiny, snaží se komunikovat i česky a kluk je to úplně v pohodě. Všichni věříme tomu, že bude pro tým stejně prospěšný jako v těchto posledních dvou zápasech," dodal Martin Sladký.

O výjimečnosti zápasu hovoří také hodnocení Deníku Sport. Ten totiž zápas jako celek ohodnotil vysoce nadprůměrnou známkou 9 a výkon Fortune Basseyho taktéž vysokou známkou 8. V hlasování fanoušků se Bassey stal mužem zápasu, když získal 62% všech hlasů pro budějovické hráče.