Jeho přesné centry dělají v poslední době obranám soupeřů velkou starost. Přesvědčila se o tom Karviná v minulém zápase na jihu Čech a stejně tak i Slovácko v nedělním duelu. Benjamin Čolič je exekutorem většiny standardních situacích Dynama a nejlepším klubovým gólovým nahrávačem. Stejně tak se postavil ve 29. minutě i k rohovému kopu, který zakončil Lukáš Havel a poslal svůj tým do důležitého vedení, které nakonec Jihočeši ještě navýšili a zvítězili 2:0. „Zasloužili jsme si vyhrát,“ říkal bosenský bek po zápase.

Jak těžký ten zápas byl?
Byl to těžký zápas, ale věděli jsme, že to nebude nic jednoduchého. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli dva nula. Jsem šťastní a spokojení, že jsme nedostali gól. Máme pět výher v řadě a to je super.

Než jste dali první gól, byl to hodně opatrný duel. Souhlasíte?
Asi jo. Možná prvních dvacet minut ano. Věděli jsme, že Slovácko je výborné, nehnali jsme se bezhlavě. Taky mají formu. Taky vyhrávají, ale my to zvládli lépe.

První gól dal Lukáš Havel po vašem rohu. Bylo to nacvičené?
Je to tak. Tohle cvičíme každý týden. Máme dobré hlavičkáře. Když to trefíme, kam máme trefit, je z toho vždycky velká šance.

Spolupráce vám takhle vyšla už podruhé, že? Proti Karviné se Havel taky trefil po rohu…
Lukáš je výborný hlavičkář. Asi jsem tady neviděl lepšího.

Ostrými centry jste své spoluhráče proti Slovácku zásoboval hodně. Hrál jste s chutí…
Je pravda, že v první půli jsme měli dvě nebo tři tutovky, které jsme nedali. Ale i tak můžeme být spokojení. Chceme vyhrát každý zápas, ale tohle vítězství nás posunulo úplně někam jinam. Máme třiadvacet bodů. To je paráda.

I v úvodu do druhé půle jste byli hodně aktivní. S jakými pokyny jste na hřiště šli?
Chtěli jsme začít aktivně. Od začátku ligy máme obrovský problém s druhým poločasem. Je jedno jestli vedeme, remízujeme nebo prohráváme, vždycky jsme měli problém na začátku druhé půle. V kabině jsme řešili, že půjdeme hned, naplno, na nic nebudeme čekat. Myslím si, že se to vyplatilo. Dali jsme druhý gól. Teprve pak nás Slovácko trochu přitlačilo, ale to je logické, když prohrávají.

Druhý gól definitivně rozhodl. Taky jste stál u centru, který nakonec ze standardní situace poslal do hry Matěj Mršič. Proč centroval on?
Máme nějakých pět variant standardních situací. Chtěli jsme to dát na zadní tyč na Sivyho, proto kopal Matěj.

Jste v tabulce osmí. Na pátou Spartu, která vás čeká po reprezentační pauze, ztrácíte dva body. Co na to říkáte?
Když se podíváte na to, kde teď jsme, tak je paráda hrát. Před měsícem a kus jsme byli úplně poslední a teď jsme osmí. Máme klid na hru, ale pozor. Budeme pokračovat dál. Rozhodně se neuspokojíme.