Třinácté kolo se celé hrálo o víkendu, tedy bez páteční předehrávky a pondělní dohrávky. Ústí nad Labem zažilo poněkud nepříjemnou premiéru na svém nově zrekonstruovaném stadionu. Přivítalo totiž lídra druhé ligy, Kladno, a to si odvezlo výhru 5:0. Hattrickem se blýskl Veleba. Další vyšší výsledek se objevil v Kroměříži, která nastřílela záložnímu týmu Olomouce tři branky. Olomouc B se stále trápí a zůstává na dně tabulky. Kromě toho má nejvyšší počet obdržených gólů – 22. Další zajímavostí tohoto kola jsou čtyři bezbrankové remízy.
Nejlepší obranou se může chlubit Kladno, které nejen stále upevňuje svou pozici krále druhé ligy, ale má i nejnižší počet obdržených gólů. Středočeši dostali pouze 7 branek. Patří i k celkům s nejvyšším počtem vstřelených gólů. Na svém kontě jich mají 24. V tomto kole si odvezli z Ústí výsledek 5:0, ovšem gól z 88. byl připsán domácímu Tomáši Novákovi. Již ve 3. minutě se díky nepozorné obraně prosadil Veleba, který v 58. a 64. minutě přidal další dvě branky. Po prvním gólu sice Ústí mohlo hned vyrovnat, Helcelet ale po svém sólu trefil jen tyč. Poločas vyzněl vítězně pro Kladenské, a ti, povzbuzeni svým vedením i štěstím (tečovaná střela domácího Valenty skončila na břevně) během osmi minut zasadili svému soupeři tři rychlé rány. Vlastní gól bylo už jen smutné zakončení „oslavy“ nového svatostánku Severočechů.

Na druhém místě se zatím usadil Xaverov, který vyhrál ve Vítkovicích 2:1. Mužstvo z Horních Počernic má na svém kontě stejně jako Kladno 24 vstřelených branek. Již ve 4. minutě mohli Vítkovičtí dostat od hostí první gól, Bálek se ale v době přihrávky nacházel v ofsajdu. Slezané sice dali první branku sami, ale už za 17. minut bylo vyrovnáno. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce měl Xaverov navrch a svého soupeře přehrával. Díky chybě obránce Lukšíka přidal vítězný gól v 62. minutě Lukáš Kalivoda a Pražané si s sebou odvezli tři body. V tabulce pravdy mají 24 bodů. Stejný počet bodů má třetí HFK Olomouc. Výhru 1:0 získali Hanáci v souboji s Hlučínem díky Chmelíčkově gólu ve 39. minutě. Hlučín sice mohl ve druhé půli vyrovnat, jenže Holého neposlechl míč a ve velmi dobré pozici netrefil branku.

První ze série bezbrankových remíz patří Hradci Králové, který je s 22 body čtvrtý. Hradečtí zavítali na Žižkov. Viktoria již pošesté v řadě doma jen remizovala. Hostům zachránil bod za remízu 0:0 gólman Podhajský, který minimálně třikrát zabránil proniknutí míče za své záda při střeleckých pokusech Viktoriánů. I přes debakl s Kladnem je Ústí nad Labem na pátém místě. Tým od Labe má 21 bodů a skóre 21:18. Šesté místo patří SK Dynamu České Budějovice. Jihočeši si z Drnovic přivezli remízu 0:0. Obě mužstva se spíše než na útok soustředila na obranu a i když domácí sem tam podnikali nájezdy na Filipkovu branku, nedařila se jim koncovka. Většina hrací doby se odehrávala u půlící čáry. Jedinými téměř vyloženými šancemi byly situace ve 31. minutě, kdy Adamcova střela skončila těsně vedle branky, v úvodu druhé půli šance Kroupy – opět těsně vedle a v 68. sólo Poborského, jehož střelu gólman Bureš pohotově vyrazil. Dynamo má 20 bodů. O bod méně mají Kunovice, které patří mezi osm týmů, které hrály v tomto kole bez branek. Svůj bod získali na hřišti Brna B. I zde měly obrany navrch před útočníky. Neprosadil se ani kunovický Faldyna, jehož hlavičku vykryl brankář Skácel. Brňané se ve druhém poločase dožadovali dvou penalt po faulech hostí, ale rozhodčí Santarius je nevyslyšel. Jedinou zajímavostí je snad červená karta, kterou dostal gólman Skácel a zahrání rukou před velkým vápnem, když zachraňoval situaci před útočícím Janoviakem.

Osmý je Hlučín. Jak již bylo výše, ztratili Moravané body na hřišti HFK Olomouc. Po třináctém kole mají na svém kontě 16 bodů. O bod méně mají hned tři týmy. Nejlépe z těchto týmů je na tom Brno B, které je se dvěmi výhrami, devíti remízami, dvěmi prohrami a skóre 9:10 deváté. Desátá je Viktoria Žižkov a jedenácté Drnovice. Všechna tři mužstva uhrála se svými soupeři o tomto víkendu bezbrankovou remízu. Pardubice jsou se čtrnácti body na 12. místě. I ony hrály se zálohou Sparty 0:0. Pražané byli v prvním poločase aktivnější, ale chybělo jim přesnější zakončení. Ve druhé půli se ujali taktovky domácí, jenže Pražané dobře bránili a Východočeši se nedokázali střelecky prosadit. V 71. sice Pardubičtí gól dali, jenže brance předcházel faul na gólmana Bičíka, a tak ji sudí Adam neuznal. Stejný počet jako Pardubice má i Kroměříž. Svého soupeře, Olomouc B, od prvních minut tlačila na jejich polovinu a za první poločas zvládla dát tři góly. Ve 27. se hlavou trefil Schulmeister a ve 38. také hlavou Šmahaj. Těsně před přestávkou přidal branku parádní střelou ze 30 metrů Šmahaj. Hosté z Olomouce dokázali jen snížit v 84. Pečnikem. Dvanáct bodů mají po prohře s Xaverovem Vítkovice. Sparta B je druhým celkem s nejvyšším počtem obdržených gólů. Má jich na svém kontě 20. V tomto kole uhrála bezbrankovou remízu v Pardubicích. Bod pro svůj tým zachránil Bičík v 88. minutě, kdy včasným vyběhnutím z branky odzbrojil ve vyložené šanci pardubického Obala. Olomouc B uzavírá s jedinou výhrou, třemi remízami a devíti prohrami druholigovou tabulku.

Ve 13. kole padlo 13 gólů, což je o 11 méně než v kole minulém. Žlutých karet bylo uděleno 28 a červenou kartu dostal gólman Skácel z Brna B. Nejvíce diváků sledovalo zápas na zrekonstruovaném stadionu v Ústí nad Labem, a to 1520. Nejméně diváků navštívilo zápas Brna B s Kunovicemi, a to 185.

Výsledky jednotlivých zápasů:
Žižkov – Hradec Králové 0:0
Drnovice - Dynamo České Budějovice 0:0
Ústí nad Labem - Kladno 0:5 (3., 58. a 64. Veleba, 56. Galbavý, 88. vlastní T. Novák
Vítkovice - Xaverov 1:2 (20. Dudek – 37. Balík, 62. L. Kalivoda)
Brno B - Kunovice 0:0
HFK Olomouc - Hlučín 1:0 (39. Chmelíček)
Kroměříž – Olomouc B 3:1 (27. V. Schulmeister, 38. Šmahaj, 45. Josl – 84. Pečnik)
Pardubice - Sparta B 0:0