Fotbalisté Dynama mají za sebou dva úvodní zápasy kalendářního roku 2018. V Jihlavě na umělé trávě nastoupili proti tamní prvoligové Vysočině a v dvojutkání si na své konto připsali porážku 2:4 a následně remízu 1:1. Trenér David Horejš byl s přístupem svých svěřenců spokojený.
This text will be replaced

David Horejš vzal do Jihlavy dvaadvacet hráčů a všem dal prostor nastoupit k jednomu celému utkání. "Dvojutkání v Jihlavě hodnotím pozitivně. Přístup kluků byl v obou zápasech velmi dobrý. Samozřejmě nás ale mrzí to první utkání, protože jsme ho měli dobře rozehrané. Bohužel jsme tam ale udělali zbytečné chyby. To ale fotbal přináší. Pozitivní je, že jsme dali dva góly, avšak je škoda, že jsme si nechali čtyři dát," hodnotil trenér první utkání.

Druhá parta pak odehrála s Jihlavou podobně dobré utkání a v těžkých podmínkách za hustého sněžení uhrála remízu 1:1. "Co se týká druhého utkání, tak tam jsme byli dvacet minut zakřiknutí, ale pak jsme hráli už dobrý fotbal. Nikdo se ani v jednom zápase nezranil, a tak to celkově hodnotím velmi pozitivně," pokračoval Horejš.

Do zápasů nastoupili vedle tradičních opor i všichni noví hráči včetně mladíků z dorostu. "My jsme chtěli tu zátěž rozdělit rovnoměrně na všechny hráče. Mladíci jako Pařízek nebo Šplíchal jsou ročníky 2000 a předvedli velmi slušné výkony. I další noví hráči Filip Hašek a Honza Vondra splnili to, co od nich očekáváme," řekl David Horejš, který byl rád, že všichni hráči dali do zápasů všechno: "Teď jsme v zátěži. Ještě včera jsme měli dva tréninky a ta únava samozřejmě musela být znát. Přesto ještě jednou opakuji, že jsem spokojený s tím, jak k tomu hráči přistoupili a že se nikdo nezranil."