Závěrečné kolo podzimní části druhé ligy už jen potvrdilo, že v čele tabulky bude kralovat Kladno, které si od druhé a třetí příčky udržuje odstup pěti bodů. Dva zápasy 15. kola se hrály již v pátek a padlo v nich 9 gólů, což je polovina z celkového počtu branek, které byly v zápasech vstřeleny. O tři branky se postarala i záloha Olomouce, která v posledních utkáních začíná zvedat hlavu. V pondělní dohrávce pokořila Brno B na jeho vlastním hřišti. Šlágr kola se hrál v Hradci Králové, který hostil Kladno. Podle Deníku Sport se hrál výborný zápas. Remízu 1:1 zajistily dva góly, které padly v rozmezí jediné minuty ve druhém poločase. Nejprve zužitkoval přímý kop Cigánek a po chybě kladenské obrany se radoval i Černý. V prvním poločase trefil Karnay břevno, chvíli po něm orazítkoval břevno znovu střelou z 25 metrů Rezek. Kladenští během první půle branku vstřelili, ale neplatila pro ofsajd.
Ze druhé příčky vytlačil Východočechy HFK Olomouc. Hanáci hostili SK Dynamo České Budějovice. Zápas byl hlavně o kvalitní práci obranných řad. Síly mužstev byly vyrovnané, ale domácím se dařilo přece jen více útočit. Mužstva si nakonec připsala bod za bezbrankovou remízu, neboť jediný gól, který vstřelil Bureš, neplatil kvůli ofsajdu. Čtvrté místo obsadil tým z Horních Počernic, který má na svém kontě 25 bodů. Xaverov v tomto kole prohrál v Kroměříži těsným výsledkem 0:1. Jediný gól padl v 65. minutě, když Vaculík zužitkoval centrovaný míč Máši. Hostům se 13 minut před koncem zranil gólman a jeho náhradník Hrubý stihl ještě zneškodnit stoprocentní šanci Schulmeistera. Páté jsou České Budějovice s 24 body za 7 výher, 3 remízy a 5 proher. Stejný počet bodů má i Ústí nad Labem, které si polepšilo díky výhře nad Kunovicemi. Druhý zápas na novém stadionu Severočechům už vyšel. Dva góly, které znamenaly vítězství domácích, padly během dvou minut, a to ve 24. minutě, kdy se trefil Stožický a ve 26. kdy zvýšil skóre po rohovém kopu Dvořák. V 53. minutě ještě fauloval kunovický Máčala Brožíka, ale Fousek penaltu neproměnil. V 85. také dostal druhou žlutou kartu hostující Brezinský, a tak Kunovice dohrávaly o deseti.

Na sedmém místě je Kroměříž s 20 body. Moravané vyhráli potřetí v řadě (viz. výše). O bod méně mají Kunovice, které si přes zimu uchovají skóre 23:23 za 5 výher, 4 remízy a 6 proher. Osmnáct bodů mají deváté Pardubice. V 15. kole zajížděly do Vítkovic, kde se až do 82. minuty zdálo, že by mohly získat tři body. Na světelné tabuli v té době svítilo 0:2, díky gólům Mliky a Šorfy z první čtvrthodiny zápasu. V 82. ovšem Dudek proměnil penaltu a o tři body připravil Východočechy v první minutě nastaveného času Lukšík. Výsledek byl tedy 2:2. Stejný počet bodů jako Pardubice mají týmy Žižkova a Drnovic. Pražané vyhráli nad Hlučínem a o jejich vítězství se rozhodlo již v 6. minutě. Viktoria byla po celý zápas aktivnější, ale kromě Jana Novotného se nikomu prosadit nepodařilo. Hlučín si sice nějaké šance vypracoval, ale ztroskotal na výborně hrajícím gólmanovi Bartalském. Drnovice již v pátek vyhrály nad Spartou B, a to 3:2. Domácí začali skutečně velmi dobře, neboť již ve 2. minutě střelou zdálky překvapil Adamec brankáře Švengra. Postupně se do hry dostali i hosté, ale nepodařilo se jim v koncovce. Až ve 41. minutě se prosadil Herzán. Na konci první půle hostující brankář a Šustr znovu změnil skóre. Po přestávce Sparta pokračovala v kombinační hře a Došek vyrovnal na 2:2. O třech bodech pro Drnovice rozhodl v 73. minutě Macháň. Hlučín obsadil 12. místo a má 16 bodů. Rezerva Brna skončila s 15 body na 13. místě a v pondělí hostila Olomouc B. Záložní tým Hanáků se v závěru podzimní části rozstřílel, ale na to, aby se odlepil ode dna, to přece jen nestačilo. Přesto Brňákům nadělil tři góly. První padl ve 31. minutě, další dva v posledních pěti minutách utkání. Čtrnáctá se 14 body je Sparta B. Na svém kontě má nejvíce obdržených branek, a to 24. Poslední dvě místa tabulky patří Vítkovicím (remíza, kterou vyválčily s Pardubicemi - 2:2) a již zmíněná Olomouc B, jež má 9 bodů a připsala si druhou výhru.

V 15. kole padlo 18 gólů, po třech daly Drnovice a Olomouc B. Žlutých karet bylo uděleno 24. Bez karet se obešel rozhodčí Tacina, který byl hlavním arbitrem zápasu Kroměříže s Xaverovem. Červenou kartu dostali obránce Brezinský z Kunovic a vítkovický Rygel. Nejvíce diváků sledovalo zápas Hradce Králové s Kladnem, a to 3413. Nejméně diváků se přišlo podívat na zápas Brna B s Olomoucí B, a to 195.

Výsledky jednotlivých zápasů:
Hradec Králové – Kladno 1:1 (62. P. Černý – 61. T. Cigánek)
HFK Olomouc - Dynamo České Budějovice 0:0
Žižkov – Hlučín 1:0 (6. Jan Novotný)
Ústí nad Labem – Kunovice 2:0 (24. Stožický, 26. L. Dvořák)
Kroměříž - Xaverov 1:0 (65. Vaculík)
Drnovice – Sparta B 3:2 (2. Adamec, 45. Šustr, 72. Macháň - 41. Herzán, 59. Došek)
Vítkovice - Pardubice 2:2 (82. Dudek z pen., 90+1. Lukšík – 7. Mlika, 13. Šorfa)
Brno B - Olomouc B 0:3 (31. Hubník, 85. Šultés, 88. Rojka)