V nejvyšší dorostenecké soutěži v kategorii U19 se daří českobudějovickému Dynamu, které je v horní části tabulky. V zatím posledním utkání porazili dorostenci Hlučín U19 4:2. Velkou zásluhu na tom měli Jindřich Kadula a Daniel Malý.

Kadula otevřel skóre již v 6. minutě a hodně si to pochvaluje

Vstřelené čtyři góly jistě potěší, že?
Samozřejmě. Dané to bylo hlavně tím prvním poločasem, který nás hodně bavil. Míče jsme si dávali a chtěli si zápas užít. Vstřelil jsem brzo branku a to mi hodně pomohlo. Hrálo se mi mnohem lépe. Až na nějaké chvíle ve druhém poločase můžeme být spokojeni. Vyhráli jsme doma a snad navážeme na další bodovou šňůru. V dalším kole nás čeká silná Olomouc, tak uvidíme. Pojedeme tam získat minimálně bod.

Vy sám jste asi čtyřikrát vystřelil. Bylo vidět, že máte velikou chuť jít do zakončení.
Na zápas jsem se dobře připravil a vyplatilo se mi to. Snažil jsem se při hře hledat nejlepší řešení a když se naskytla možnost ke střele, tak jsem ji využil. Když jsme vedli o tři branky, tak jsme se uspokojili a to se nemůže opakovat. Ve druhém poločase jsme sami poslali Hlučín zpět na nohy. Musíme hrát celý zápas.

Opticky to vypadalo, že se hrálo hodně tvrdě. Rozhodčí ale karetní tresty nerozdával.
Hlučínští hráči zbytečně dohrávali některé souboje po odehrání balonu, a kdyby je rozhodčí trestal, tak by si to příště nedovolili. Někdy to bylo už i o zranění. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Abych řekl pravdu, tak jsme je za to taky trošku pokopali.

S Pardubicemi jste dostal červenou kartu a v minulém kole jste nehrál.
Moc se k tomu nechci vracet. Bylo to smolné utkání. Nyní se mi vrací optimální forma a snad to potvrdím i příště.

Jak se vám hrálo? Neměl jste tu červenou kartu stále před očima?
Samozřejmě, že jsem si na to vzpomněl, ale v zápalu boje na to člověk nemyslí. Vyvaroval jsem se zbytečných soubojů na polovině soupeře. Žádný zákrok na kartu jsem neudělal.

V neděli jste byl s A-týmem na Slavii, jak to s Vámi nyní vypadá? Pendlujete mezi dorostem a áčkem?
Od středy jsem s áčkem trénoval. Trochu jsem na tom vyloučení i vydělal, protože jsem dostal tuhle možnost. Stále s A-týmem trénuji, ale mistrovské utkání za dorost je důležité a jsem rád, že jsem hrál proti Hlučínu. Uvidíme, jak to bude dál.

Máte nějaké zprávy, zda byste mohl hrát v neděli proti Příbrami?
Zatím netuším. Ještě půjdu s áčkem trénovat a až potom se trenér rozhodne.

Malý dal dva góly a poděkoval spoluhráčům

Utkání skočilo 4:2. Mohli jste dát daleko více branek.
První poločas byl z naší strany hodně dobrý. Po přestávce jste už trochu přestali hrát. Výsledkem toho byly dva inkasované góly, které byly hodně zbytečné. Utkání jsme vyhráli a to se počítá. Získali jsme tři body a v tabulce můžeme jít opět nahoru.

Dal jste dva góly, jak se situace seběhly?
První gól byl po souhře a já střílel do prázdné branky. To se prostě musí dávat. Druhý byl i se štěstím a jsem hrozně rád, že to tam spadlo. Chtěl bych vyzdvihnout a poděkovat spoluhráčům, kteří mi ke gólům hodně pomohli.

Z pozice obránce dát dvě branky je hodně dobré. I při bránění jste byl vidět. Hlučín se už radoval z gólu, ale míč jste vykopával na čáře. Rozhodčí ukázal, že to gól nebyl. Jak jste to viděl?
Bylo to hodně rychlé a na hraně, gól to ale nebyl. Myslím si, že předtím byl na Vokyho (brankář Dynama Vokatý – pozn. autora) faul. Důležité bylo, že to gólem neskončilo.

Prohráli jste jen jednou a nyní máte opět bodovou sérii.
Je to tak. Doufám, že se nám podaří udělat další sérii, i když další utkání v Olomouci bude hodně těžké. Olomouc je první, ale věřím, že když budeme hrát naplno, tak to zvládneme.