Další lahůdkový zápas čeká v neděli na Střeleckém ostrově příznivce Dynama České Budějovice. Jihočechy totiž v boji o první ligu prověří soupeř z největších - SK Kladno. Plnou hlavu starostí má stále František Cipro, kterému se hned po úvodním kole rozpadla obrana a zároveň stále hledá optimální složení útočné dvojice. Co se týká obranné čtveřice, tak Cipro zůstává v klidu, obrana si ve složení Kladrubský, Krejčík, Dvořák a Pončák počínala v Brně dobře. "Obrana hrála skutečně solidně, stoperské duo tvoří zkušení fotbalisté. Ještě uvidíme, zda uděláme nějaké změny," řekl Cipro.
Minulý zápas proti Brnu byl skutečně extrémní. Jihočeši neměli na střídačce prakticky jediného obránce. Vedle brankáře Křížka a ofenzivního záložníka Adama měl Cipro k dispozici pouze čtyři útočníky (Myšák, Matoušek, Smíšek a Táborský). To by se mělo změnit v sobotu, kdy by měl být k dispozici alespoň Roman Pivoňka, který měl problémy s naraženými žebry. Menší otazník visí i nad startem kapitána Martina Vozábala, trenér Cipro ale v jeho start věří: "Ještě není úplně fit, ale nastoupit asi bude moci."  

Zpátky v tréninku je delší dobu i záložník Josef Němec. Jeho start v nedělním zápase se jeví zatím jako nepravděpodobný. Hráč totiž sice v minulých dnech podepsal v Dynamu novou smlouvu, souhlasit ale musí také jeho mexický tým a ten se stále nevyjádřil. "Smlouvu nám sice podepsal, jenže on každý rok musí mít souhlas z Mexika k hostování. Ten jsme ještě z Mexika nedostali," řekl v rychlosti Cipro.

Největší starosti dělá již pomalu tradičně Ciprovi složení útočné dvojice. Jistotou útoku je Ivo Svoboda, druhého do party ale Cipro stále nemůže vybrat. V prvním zápase sezony se vůbec neprosadil Martin Smíšek a v druhém utkání nepřesvědčil ani Jan Gruber. Cipro má k dispozici ještě Myšáka, Matouška nebo Táborského. "Myšák dal dva góly za béčko, i na tréninku vypadá malinko lépe. Je tu Táborský, je tu Smíšek, je tu Gruber. Každý z nich je jiný, ale typem hotového útočníka, jakého bychom teď potřebovali, zatím žádný z nich není," řekl lakonicky Cipro. Jihočeši se také snažili v týdnu ulovit olomouckého Aleše Bednáře, který ale nakonec možnost hostovat v Dynamu odmítl.

Kouč Dynama si moc dobře uvědomuje, jak moc těžký soupeř Jihočechy v neděli čeká: "Minulý ročník druhé ligy hrálo Kladno velmi dobře, má s touto soutěží zkušenosti. Navíc v létě také dobře posílilo." Mezi největší posily se dají rozhodně řadit tepličtí Veleba s Grossem nebo boleslavský Cigánek. "V útoku hraje také nebezpečný Galbavý," upozorňuje kouč Jihočechů.

Fotbalisty Dynama čeká v neděli důležitý zápas a toho si je samozřejmě vědom i Cipro: "Co si budeme nalhávat, ten zápas pro nás nesporně má mimořádnou důležitost. Chceme ho vyhrát." Na druhou stranu ale také ví, jak je fotbal nevyzpytatelný a že je do konce sezony ještě daleko. "Nyní nás čeká ještě osmadvacet zápasů a stát se může cokoliv." Jedno přání ale Cipro již nyní má: "Doufám, že přijdou fanoušci. Budeme potřebovat, aby nás povzbudili..."