Poslední soutěžní zápas kalendářního roku 2008 fotbalisté Dynama nezvládli. V zápase 16. kola Gambrinus ligy Jihočeši prohráli v Praze s Bohemians Praha 0:2, čímž skončila jejich úctyhodná jedenáctizápasová série bez prohry. "Já jsem hráče varoval, že Bohemka není to, co byla v úvodu ligy. Bohužel si to ale asi nevzali do hlavy tak jak měli a dostali jsme v poločase dva velmi laciné góly," řekl po zápase kouč Dynama Pavel Tobiáš.

Ani druhý poločas, který patří k doméně budějovického celku, ale nedokázal zápas na Žižkově v neděli zlomit. "Ve druhé půli se hrál hodně otevřený zápas, kde jsme byli vzhledem k výsledku nuceni začít útočit. My jsme sice tlačili, ale do šancí se dostávali domácí. Prohráli jsme dnes zaslouženě, protože jsme udělali dvě velmi hrubé chyby," připomněl kouč dva zásahy, na které hosté nedokázali odpovědět. Jihočeši prakticky v celém zápase tahali za kratší konec provazu a proti pohodově hrajícím domácím se prakticky neprosadili. "To štěstíčko, které při nás stálo v posledních zápasech, nás dnes opustilo," krčil rameny po zápase budějovický kouč.

Hosté z jihu Čech mohli litovat dvou smolných gólů. S tím prvním toho sice gólman Kučera příliš udělat nemohl, ten druhý přímo z rohového kopu padá na jeho vrub. "Náš brankář asi dnes čisté svědomí nemá, nicméně je třeba ale říci, že v předešlých zápasech, kdy se nám dařilo, byl právě on tou výraznou oporou," podržel Tobiáš brankářskou jedničku svého týmu. "Dneska jsme si prostě vybrali daň, která jednou za sezonu přijde. Ta daň byla ale dost krutá, protože to pro nás byl velmi důležitý zápas," dodal jedním dechem budějovický trenér.

S celkovým podzimním účinkováním svého mužstva je kouč Tobiáš ale spokojen: "Je úspěch, že jsme se dostali po čtyřech nepovedených úvodních kolech do situace, v jaké nyní jsme. Za to bychom měli našim hráčům určitě poděkovat. Jedno dnešní nepovedené utkání nemůže znehodnotit naše podzimní účinkování v lize," pokračoval trenér, jenž vede tým od pátého ligového kola. "Když jsem přicházel do klubu, tak jsem chtěl tým především zvednout a to se nám snad podařilo. Jenom se potvrdilo, že mužstvo má kvalitu a jsem si stále jistý, že i nadále bude působit v první lize," řekl odhodlaně Pavel Tobiáš.


Domácí trenér Luboš Urban mohl být s vystoupením svého týmu maximálně spokojen. Jeho svěřenci předvedli koncentrovaný výkon a v celém průběhu zápasu neudělali prakticky žádnou chybu. "Utkání pro nás ale nebylo vůbec jednoduché, protože soupeř jedenáct zápasů neprohrál. Budějovice si hodně zvedly sebevědomí, několikrát jsem je osobně viděl a je vidět, že se vůbec nebojí hrát. Jsou dobře organizovaní a mají velmi dobré druhé poločasy. My jsme se na Budějovice velmi připravovali a jsem na kluky skutečně pyšný, že to dnes zvládli," přikyvoval spokojeně domácí trenér.

S výkonem svého týmu byl velmi spokojen. "Dle mého názoru jsme dnes vyhráli zcela zaslouženě. Měli jsme velmi slušných prvních dvacet minut, vstřelili jsme velmi důležitý gól, což byla dnes určitě velká výhoda. Potom David Zoubek dokázal přímo z rohu přidat druhý gól a zápas jsme pak kontrolovali," připomněl Urban zlomové okamžiky zápasu. "Ve druhém poločase jsme nechtěli nijak zalézat. Chtěli jsme být aktivní a vyhovovalo nám, že soupeř změnil rozestavení na 4-4-2. My jsme totiž měli silný střed a tím se nám začal otvírat prostor pro ty rychlé brejky. Měli jsme ve druhém poločase vlastně tři gólovky. Nejprve Pavel Grznár trefil tyč a pak také zazdil další dvě šance Marek Kincl," dokončil střížkovský trenér výčtem šancí své hodnocení utkání.