Aktuálně je stoper Dynama Pavel Novák mimo hru. Bojuje s lehkým nachlazením, aby byl v sobotu fit. Chystá se totiž zápas jako řemen! Dynamo se po dvou letech znovu představí na Soukeníku, kde naposledy v přímém souboji o postup zavřelo soupeři dveře do ligy po vysoké výhře 6:0. "To letos asi neklapne, ale chceme v Táborsku vyhrát," má jasno Novák.

Po výhře s Třincem panuje v týmu optimistická nálada?
Ano, nálada je dobrá. Jsme natěšení na další zápas v Táborsku. Snad se nám podaří potvrdit tři body s Třincem a najedeme na vítěznou vlnu.

Tušíte, co vás v sobotu v Táborsku čeká?
Zápas s Táborskem je vždycky něco trošku víc než ostatní utkání. Čeká nás nepříjemný soupeř, který je silný na míči, což bude rozdíl oproti duelu s Třincem. Jedeme tam pro výhru!

Co je tedy největší sílou soupeře?
Mužstvo je sehrané. I když se tým teď trošku obměnil, tak spolu osa sestavy hraje dlouho. Táborsko má dobré hráče do kombinace, na které si musíme dát pozor.

S Táborskem jste v soutěžním zápase ještě nikdy neprohráli. Může i tento fakt hrát svoji roli?

Pavel Novák v podzimním duelu s Táborskem
(usmívá se) Já na tyhle statistiky moc nekoukám. Každý zápas je jiný a my uděláme vše pro to, abychom vyhráli. Pak bude jedno, jestli jsme s nimi před tím vyhrávali nebo prohrávali.

Nicméně domácí si mohou vzpomenout na poslední duel na Soukeníku, kdy jste v přímém boji o postup zvítězili vysoko 6:0.
To se vybaví asi každému. Nám v hezkých barvách, jim v těch nejčernějších. Ale pak už je na každém hráči, jak se s tím sám v hlavě popere.

V letošním prvním vzájemném utkání jste po poločase prohrávali 0:2, nakonec jste stihli vyrovnat. Podobnému průběhu byste se jistě chtěli už vyvarovat.
To je jasné. Nejraději bychom nedostali žádný gól a neprohráli. Útočnou sílu máme, abychom nějakou branku vstřelili.

Pro vás bude utkání ještě o něco prestižnější, jelikož jste v dresu sobotního soupeře nastupoval. Na podzim jste navíc i vyrovnával na konečných 2:2.
To určitě. Působil jsem v Táborsku skoro pět let, ale vzpomínám na ty roky v dobrém. Zápas pro mě bude ještě o něco prestižnější než pro ostatní.

Hraje v týmu soupeře ještě někdo, s kým jste v modrobílých barvách nastupoval vy?
Už moc ne, tak dva nebo tři. Proto asi nebude probíhat ani žádné špičkování, leda až potom na hřišti. Ale do kabiny s klukama, co také dříve hráli v Táborsku, určitě ostatním něco slíbíme za případnou výhru.

Po karetním trestu by se k vám do stoperské dvojice měl vrátit Tomáš Hájovský. Spolu se dá říci, že už jste celkem sehraní.
Ano, něco už jsme na podzim i v přípravě spolu odehráli. Ale myslím si, že i s Markem Opluštilem jsme proti Třinci neodehráli špatný zápas. Je na trenérech, na koho ukážou pro základní sestavu.

Jaký vliv má na hru zadní formace návrat Michala Klesy do sestavy, jenž odehrál střetnutí s Třincem ve velkém stylu.
Klesič je frajer, který už toho má odkopáno dost. Jeho zkušenosti jsou ve hře hodně znát. Ze situací, z nichž jsme na podzim inkasovali, tak on z nich vyjede v klidu a míč neztratí.

Jihočeské derby potáhne do ochozů řady fanoušků. Těšíte se na plný stadion, který ale z většiny bude přát ševcům?
Když přijde hodně lidí, tak to většinu hráčů nakopne. Mě osobně v každém případě. A to i přes to, že fanoušci budou přát spíš soupeři.

Připouštíte si, že se bude hrát vlastně o krále Jihu?
To bych ani neřekl. My tam chceme vyhrát, a jestli to bude 1:0, 3:0 nebo 6:0, to už je jedno. I když na 6:0 už to tentokrát asi nevyjde (směje se).

Proč nezkusit vyhrát i v Táborsku, ptá se kapitán Benát (8.3.2016)

V prvním jarním utkání se zkušený kapitán Dynama Petr Benát představil v jeho klasickém pojetí hry. Hodně toho naběhal, měl ve středu hřiště bezpočet míčů a svou výbornou povahou zapůsobil i na své spoluhráče. Společně černobílí dokázali otočit nepříznivý průběh utkání a Třinec porazili 3:1.