Fotbalisté Dynama odehráli před restartem FORTUNA:LIGY dva přípravné zápasy, které měly dva společné jmenovatele. V obou zápasech se totiž zapsal do střelecké listiny ofenzivně laděný záložník Karol Mészáros, který byl jednou ze zimních posil budějovického klubu. Jihočeši začali zápas proti Viktorii Plzeň dobře a po Mészárosově gólu vedli dokonce 1:0, nakonec ale prohráli vysoko 1:4.

Karol, Viktoria Plzeň se ukázala jako velmi silný soupeř. Souhlasíte?
Máme za sebou velmi náročný zápas. Známe sílu soupeře a věděli jsme, že to nebude nic jednoduchého. O tom jsme se přesvědčili už v posledním ligovém zápase, který jsme odehráli právě proti Plzni. Do zápasu jsme šli dnes s tím, že jsme chtěli uhrát lepší výsledek, to se nám ale nepovedlo. Na nás teď bude, abychom se z chyb, které jsme udělali, poučili do dalšího zápasu.

Vy osobně jste na začátku března vstřelil Viktorce gól, který vám ale nakonec po zásahu VAR nebyl uznán. Platného gólu jste se tedy dočkal až dnes, jak jste ho viděl?
Celá gólový situace vznikla z toho, co po nás trenéři dlouhodobě vyžadují. Naším cílem je neustále napadat rozehrávku soupeře a právě při tom napadání hráči Viktorky udělali chybu, balon se dostal ke mně a já byl sám před brankářem. První střelu mi sice vyrazil, ala balon se ke mně šťastně odrazil a pak jsem to měl již snadné.

Co se v dalších minutách změnilo, že soupeř tak výrazným způsobem převzal otěže zápasu?
Ještě po tom gólu na 1:0 jsme tam měli několik zajímavých akcí, které jsme mohli řešit lépe. Pak ale Plzeň začala postupně ukazovat svojí kvalitu, dostávala se daleko častěji k míči a my tam měli chvíle, kdy se nám vůbec nedařilo. Pak tam přišla i pasáž hry, kdy jsme dvacet minut jen naháněli míč, ke kterému jsme se vůbec nemohli dostat. To byl náš největší problém, že jsme v ofenzivě nedokázali více držet balon. Jakmile jsme ho získali, soupeř nám ho hned odebral a na naší bránu se valil jeden útok za druhým.

Zápas se hrál bez diváků a tato "atmosféra" vás bude čekat i za týden proti Liberci..
Určitě je to hodně nepříjemné. Fotbal se hraje pro diváky a je to velký rozdíl, když je stadion zaplněný a nebo když se hraje před zcela prázdnými tribunami. Ty podmínky budou ale vždy pro oba soupeře stejné, takže na nás bude, abychom se na to připravili lépe než soupeř a abychom uspěli i bez našich fanoušků.

Co udělat jinak, abyste příští středu proti Severočechům uspěli?
Máme na to ještě přesně týden času. Trenér nás určitě na zápas připraví dobře, určitě nám řekne, jak máme hrát, aby jsme první domácí zápas zvládli a abychom získali tři body. Dnešní zápas proti Plzni si rozebereme a řekneme si, kde jsme udělali chyby a co musíme udělat pro to, aby se příště neopakovaly. Naším cílem bude to, abychom zabojovali o první šestku a k tomu potřebujeme vyhrát nad Libercem. Tomu podřídíme v následujícím týdnu vše.