Fotbalisté Dynama v posledním zápase před restartem letošního ročníku FORTUNA:LIGY prohráli s Viktorií Plzeň 1:4. Jihočeši sice začali dobře a vedli 1:0, avšak v dalším průběhu hry dávali góly pouze hosté, čehož litoval trenér David Horejš: „Proti soupeřům jako je Viktorka Plzeň musíme hrát výborně celých devadesát minut. My jsme hráli dobře pouze v úvodních pětadvaceti minutách."

Trenére, jak byste zhodnotil přípravný zápas proti Viktorii Plzeň?
Z mého pohledu je zápas s Plzní zklamáním. Myslím, že jsme začali velmi dobře, hráli jsme tak, jak jsme si řekli. Naším cílem bylo hrát náročně, protože na Plzeň se takto hrát musí. Díky dobrému presinku jsme se dostali do vedení a měli jsme další šance. Zápas jsme si ale prohráli sami, protože Plzeň má výborné mužstvo, které dokáže potrestat každou chybu.

Co vám zápas napověděl z toho pohledu, že se hrálo před zcela prázdnými tribunami, jak to bude za týden proti Liberci?
Hráli jsme dobře nějakých pětadvacet nebo třicet minut. Samozřejmě bylo znát, že se hraje bez diváků, ale i tak se hrál fotbal ve slušném tempu. Nutno ale dodat, že tomu hodně pomohl právě soupeř, který ukázal velkou kvalitu. Na konci prvního poločasu jsme měli velkou šanci srovnat skóre, ale bohužel Pavel Šulc nedokázal přesně zakončit, a to byla v tu chvíli velká škoda. Po přestávce jsme se také dostali do dalších šancí, avšak místo vstřeleného gólu jsme naopak inkasovali, Plzeň nám odskočila a to už pak bylo velmi těžké.

Ze sestavy vám vypadlo několik hráčů základní sestavy. Jak nepříjemná ztráta to byla?
Moc jsem litoval toho, že nám chyběli tři klíčoví hráči základní sestavy. Hrát nemohl Javorek, Mršič a Schranz, a to pro nás byla opravdu velmi citelná ztráta. Neříkám, že máme slabý kádr, ale tihle tři jsou pro naší hru důležití a těžko je nahradíme. Musíme dělat vše pro to, aby alespoň jeden z nich byl příští středu k dispozici.

Co udělat pro to, aby Dynamo za týden zvládlo zápas proti Liberci?
Musíme si s týmem sednou, dnešní zápas si rozebrat a hlavně si říci, kde jsme ve hře měli jaké rezervy. My jsme proti Plzni odehráli dobrých pětadvacet minut, avšak to je málo. Musíme se připravit tak, abychom dobrý výkon předvedli celých devadesát minut. Jen tak můžeme proti Liberci uspět.