Nejlepším hráčem Dynama byl v hlasování fanoušků zvolen záložník Jakub Hora. Rozdával míče na všechny strany, přihrával, centroval, bylo ho plné hřiště. Ani jeho výkon však nedokázal zabránit porážce s pražskou Spartou 0:2, kterou sledovalo zaplněné hlediště.

Jakube, jak hodnotíte zápas proti Spartě?
Nejdřív bych Spartě chtěl pogratulovat ke třem bodům. Myslím si, že jsme nezklamali, samotný zápas rozhodly dva rychlé góly, které Sparta dala. Podle mého to byl vyrovnaný zápas a nám chybělo dotáhnout některé pološance nebo šance. Kdybychom je proměnili, mohli jsme pomýšlet na lepší výsledek. Z tohoto pohledu Sparta zaslouženě vyhrála, ale herně to bylo vyrovnané.

Jak moc mrzí ten první inkasovaný gól? Balón jste tam nešťastně tečoval.
Byla to situace, na kterou jsme se celou dobu připravovali. Věděli jsme, že to Sparta hraje takto nakrátko. Mě to bohužel trefilo do zad a nešťastně to zapadlo Šipimu k tyči. Určitě to zápas a výsledek ovlivnilo.

Chvíli poté jste měli šanci, do které jste přihrával Čmelíkovi. Byl to signál?
Měli jsme taktiku, se kterou jsme na Spartu chtěli vyrukovat a tohle byl jeden taktický prvek, hrát to na Potočného se Čmelíkem, kteří jsou rychlí. Čmeldu jsem v té situaci viděl, ta přihrávka se mi povedla přesně, jak jsem chtěl, gólem to ale bohužel neskončilo.

Kdyby místo té trefené tyče padl gól, vyvíjel by se zápas jinak?
Určitě by to byl jiný zápas, protože bychom vyrovnali na 1:1. Takže nás to samozřejmě mrzí, ale tu situaci jsme gólově nevyřešili, tím pádem jsme nemohli vyhrát.

Zdálo se, že jste v první půli horším týmem nebyli, souhlasíte?
Souhlasím. Myslím si, že jsme nebyli horší celý zápas.

Za týden vás čeká další domácí utkání s dalším silným soupeřem, Slováckem.
V české lize se soupeři moc vybírat nedají. Každý tým má svoji kvalitu. My jsme si tu od začátku přípravy něco nastavili a po tom chceme jít. A když to řeknu úplně jednoduše, chceme porážet každého a rovnat se s každým. Nemůžeme koukat doleva a doprava.

Byl jste vyhlášen nejlepším hráčem domácího mužstva, cítil jste od začátku, že by to mohl být váš zápas?
Od začátku jsem se cítil dobře, spousta věcí mi vycházela, ale radši bych to vyměnil za tři body.