Připravil gól pro kapitána tak, jak je mu to vlastní. Šikovně si zpracoval balon, vlétl do šestnáctky, přihrál pod sebe a šel se radovat. Rychlík ROMAN WERMKE měl lví podíl na jediné brance Dynama ve Znojmě. Po utkání litoval spálených šancí, které mohly Dynamu zajistit plný bodový zisk.

Máte bod z venku za remízu 1:1. Nemohli jste myslet i na víc?
Určitě mohli. Šli jsme do utkání s tím, že chceme urvat tři body. Je škoda, že je nemáme. Rozhodně se nemáme za co stydět, předvedli jsme dobrý výkon. Pokud budeme takto pokračovat, tak věřím tomu, že se zase nastartujeme k dobrým výkonům.

Čím to, že jste se po nadějném začátku utkání nechali zatlačit a inkasovali jste?
Začátek jsme měli dobrý, ale potom jsme bohužel vypadli z tempa a v tu chvíli jsme dostali branku. Naopak ve druhém poločase jsme hráli celou dobu dobře a soupeře jsme k ničemu nepustili. Dali jsme gól a měli jsme daleko více šancí. Bohužel jsme je nedokázali proměnit.

Na pravé straně jste hýřil aktivitou, vypadalo to, že vám utkání sedlo.
Od toho jsem tam, abych tam sypal centry a nacházel útočníky do dobrých pozic. Musím hodně běhat a připravovat gólové šance.

Co proběhlo v kabině po prvním poločase? Do začátku druhého jste vstoupili mimořádně aktivně.
Přišli jsme o půli do kabiny, vyhecovali jsme se a chtěli jsme ještě urvat tři body. Myslím si, že to poté bylo daleko více vidět na hřišti. Je škoda, že jsme nedokázali nějakou svou šanci proměnit. Sám jsem byl jednou v dobré pozici, ale nepadlo mi to tam.

Před vyrovnávací brankou zahrál zjevně jeden z domácích rukou, ale penalta se nepískala. Viděl jste spornou situaci?
Nechtěl bych říkat, že jsem to viděl ze všech nejlépe, ale pohled jsem měl na to dobrý. Natáhl ruku a míč mu na ni spadl, ale sudí bohužel penaltu neodpískal. S tím nenaděláme nic.

Připravil jste pro Petra Benáta vyrovnávací gól. Vyšlo vám to tak, jak jste si představoval?
Dostal jsem krásný balon od Jirky Kladrubského, vyšlo mi to nádherně na prsa, tudíž jsem si to mohl hodit před obránce. Dostal jsem ho za sebe a viděl jsem pod sebou Benyho. Byl tam sám a krásně to uklidil.

Na dobrý bod se Znojmem byste rádi navázali dalším bodovým ziskem doma se Sokolovem?
Jistě, první zápas nám prostě nevyšel a věřím, že pokud budeme hrát jako proti Znojmu, tak máme na to hrát jako na podzim.