Konec ligového ročníku je tu a s ním i poslední zápas Dynama České Budějovice. Tým Jaroslava Šilhavého jede k 30. kolu Gambrinus ligy do Liberce, kde se střetne s tamním Slovanem. Zápas začíná stejně jako všechny ostatní duely závěrečného kola v sobotu v půl šesté odpoledne.

Fotbalisté Dynama budou před závěrečným zápasem hájit jedenácté místo ligové tabulky. V cestě jim bude ale stát na stadionu U Nisy soupeř, proti kterému to v posledních letech příliš neumí. V Liberci vyhráli Jihočeši v novodobé historii pouze dvakrát, naposledy 3. listopadu 1995. Od té doby si na své konto připsali pouze jednu remízu a devět proher! V posledních čtyřech zápasech navíc Jihočeši na tomto stadionu nevstřelili ani gól.

Přesto ale jede tým na sever Čech s odhodláním poprat se o co nejlepší výsledek. „Budeme chtít navázat na dobré jarní výkony ze zápasů v Plzni, na Baníku a v Brně. Naším cílem bude odvézt z Liberce co možná nejlepší výsledek,“ říká budějovický trenér Jaroslav Šilhavý, pro kterého bude zápas v Liberci vůbec posledním na lavičce budějovického týmu.

Jihočeši mohou jet do Liberce v klidu. Záchranu v lize mají již od 28. kole v kapse a navíc mohou zabojovat o co nejlepší umístění v konečné tabulce letošního ročníku Gambrinus ligy: „Po zápase v Brně z nás spadla tíha záchranářských bojů a nálada v kabině byla hned o poznání veselejší. I na tréninku je atmosféra dobrá, zvládli jsme domácí rozlučku s Olomoucí, takže pojedeme do Liberce v pohodě,“ dodává budějovický kouč.

Podobně jako v minulém zápase proti Olomouci nenastoupí Dynamo rozhodně v nejsilnějším složení. „Na marodce máme hodně kluků, ten stav zůstává víceméně stejný jako v minulém utkání. Šanci dostanou stejní hráči, kteří hráli proti Olomouci, a já věřím, že to zvládnou,“ říká lodivod Jihočechů.

Zápas na severu Čech by neměl být příliš svázaný taktikou a dle Jaroslava Šilhavého se dá očekávat ofenzivně laděná partie. „S trenérem Liberce Petrem Radou jsme kamarádi a před sobotním zápasem jsme v kontaktu. Jim půjde snad o čtvrté místo v tabulce, budou chtít vyhrát a já tak očekávám oboustranně útočný fotbal,“ dodává trenér Dynama.