Po pěti jarních utkání, během kterých fotbalisté Dynama pravidelně bodovali, přišla první porážka. Jihočeši nedokázali proměnit žádnou ze svých dobrých příležitostí a naopak domácí fotbalisté Jablonce byli takřka stoprocentní. "Právě mnohonásobně větší produktivita domácích rozhodla," řekl po zápase kouč Pavel Tobiáš.

Zápas na severu Čech přinesl určitě velmi zajímavou podívanou. Na obou týmech bylo znát, že hrají v pohodě a tomu také odpovídal průběh hry. Mírně aktivnějším týmem byli podle předpokladů v tabulce lépe postavení domácí fotbalisté. "Viděl jsem velmi dobré ligové utkání, svižné, s velmi dobrými technickými prvky obou týmů. Jablonec vyhrál zasloužené, protože byl mnohonásobně produktivnější v koncovce, než my," podotkl kouč Dynama Pavel Tobiáš. Jeho tým si skutečně vytvořil v zápase dokonce i více zajímavých šancí, skórovat ale nedokázal.

Především po první inkasované brance mělo Dynamo ve středu pole více ze hry, přesto ale nedokázalo z velkých šancí Stráského, Horejše a Benáta nevytěžit více než pouze nastřelenou tyč. "My jsme měli jen náznaky šancí, ale nebyli jsme důrazní jak by jsme potřebovali. Paradoxní je, že to byl jeden z našich lepších výkonů na hřišti soupeřů, ale tentokrát si nic nevezeme," krčil rameny kouč Dynama.

Trenér Tobiáš si nezapomněl také trochu rýpnout do novinářů, kteří s velkou oblibou sledují tažení Dynama za rekordním historickým zápisem v počtu nerozhodných výsledků během jedné sezony. "Alespoň že to dneska nebyla ta remíza a my nepřekonáváme další rekord," dodal na závěr lodivod Dynama.


Trenér domácího celku František Komňacký na úvod hodnocení vysekl Dynamu velkou poklonu. "Věděli jsme jakou mají Budějovice sérii a že v letošní sezoně neprohráli v Ostravě, na Spartě ani v Mladé Boleslavi. A já se musím přiznat, že jsem z toho zápasu měl obavy a ze soupeře respekt," přikyvoval uznale kouč Jablonce, který také hned popsal, s čím jeho svěřenci do zápasu vstupovali: "Záměr byl postavený na aktivní hře a tlaku, do kterého jsme se chtěli dostávat a vstřelit gól. To je proti soupeři, který má dobře organizovanou obranu, velmi důležité."

První část zápasu skutečně domácím vyšla a toho si samozřejmě všiml i Komňacký. "Hráli jsme poměrně slušně v poli, ale po gólu jsme hrát přestali a soupeř hru v závěrečné čtvrthodině první půle vyrovnal hru a v kombinaci byl v poslední čtvrthodině první půle lepší. V samém závěru tam pak měl po standardní situaci i dobrou šanci a mohlo to být o poločase složitější," přiznal domácí trenér lehké obavy o jednobrankové vedení.

Druhý poločas sice zahájili Jablonečtí dobře, jenže nechybělo mnoho a o výsledek se mohli skutečně hodně strachovat. "O přestávce jsme si řekli, že budeme hrát aktivněji. Benátova střela do tyče však byla gólová a to jsme prožívali nepříjemné chvíle. Vše nakonec rozhodla druhá naše branka, která padla deset minut před koncem. Celkově jsem spokojený, že jsme to utkání zvládli, s týmem který tady předvedl aktivní solidní hru, nebyl to žádný beton či nějaký zanďour. Spokojenost je tudíž na naší straně a my jdeme dál," dodal na úplný závěr trenér domácího celku.