V základní jedenáctce Dynama se objevil v posledních dvou soutěžních zápasech. Pravidelně nastupoval za rezervní tým a šance se tak zaslouženě dočkal také v prvním týmu. „Jsem mladý a není kam spěchat,“ tvrdí přesto pokorně Michal Rakovan.

V zápasovém bulletinu k poslednímu utkání s Baníkem Ostrava trenér Jaroslav Šilhavý mluvil o přednostech Michala Rakovana a předpokladech k jeho prosazení do základní sestavy. Jednadvacetiletý středopolař totiž na opravdovou ligovou šanci stále čekal, přestože nastoupil v několika pohárových zápasech.

Rodák z jihočeské Blatné se dočkal záhy. Proti Ostravě vyběhl v základní sestavě Dynama. Jeho prosazení do výběru trenéra Šilhavého však bylo postupné. „Na poločas jsem nastoupil v Příbrami, což mi pomohlo. Bohužel to ale z naší strany bylo nejhorší utkání v celé sezoně, hráli jsme špatně,“ nevzpomíná v nejlepším na zápas u Litavky. „Poté v poháru jsem hrál už v základu v Hlavici, což bylo určitě těžké utkání, ale liga je samozřejmě úplně o něčem jiném,“ říká Michal Rakovan.

Pořádným jeho křtem tak byl domácí zápas s ostravským celkem. „Mám výborné pocity. Podařilo se nám totiž vyhrát a získat tři body nad silným soupeřem,“ zářil po utkání záložník, který ostruhy postupně sbíral v juniorce Dynama.

„Do zápasu jsme nastoupili se tříčlennou zálohou. Já, Ruda Otepka a Peter Čermák. Peter hrál více zezadu a my s Otepem před ním,“ nastínil rozdělení rolí nejmladší z středopolařské formace.

Michal Rakovan se navíc výrazně podílel na výhře Dynama, když se podepsal pod vítězný gól Zdeňka Ondráška. Ten skóroval po jeho rohovém kopu. „S Rudou jsme se měli domlouvat na rozehrávání standardních situací. Ze zezačátku je zahrával Ruda, ale pak mi řekl, abych to také šel zkusit. Jsem moc rád, že jsme z toho dali gól,“ usmíval se tvořivý fotbalista.

Jeho centrovaný balon od rohového praporku nejdříve přistál u Davida Horejše. „Snažíme se to takto cvičit na přední tyč a Horyna tam výborně zabojoval. Ondrys pak balon dokopl za čáru,“ popisoval situaci před druhou brankou Jihočechů.

Vítězství fotbalistům Dynama vydatně pomohlo. „Doma musíme vyhrávat a tři body s Baníkem Ostrava se rozhodně počítají. Navíc jsme si chtěli u fanoušků napravit jméno po tom nevydařeném vystoupení v Příbrami,“ uvedl Michal Rakovan.