Podle pořadu Dohráno podalo Dynamo v Olomouci velmi slušný výkon. I podle tisku se jihočeský celek nenechal porazit snadno a soupeř měl plné ruce, respektive nohy, práce, aby se mu podařilo vyrovnat. V základní sestavě Hanáků překvapivě dostal před Reiterem přednost nováček Bednář. Jihočeši nastoupili vcelku v nezměněné sestavě, pouze s jednou letní posilou v záloze v podobě Josefa Němce.
Černobílí se Olomouckým postavili odhodlaně a podařilo se jim otevřít skóre, což jim mohlo zvednout sebevědomí. Dohráno chválilo zvláště v prvním poločase kvalitní defenzivu a aktivitu Aleše Matouška, který se předvedl střelami těsně mimo branku. Díky jeho akcím získalo Dynamo i několik standardních situací. Při ponechané výhodě právě po faulu na Matouška se k míči dostal David Lafata, pohotově pálil, ale jeho střela mířila bohužel pouze do Vaniaka, který byl ve střehu. To, že Sigma neproměnila penaltu, mohlo tým z jihu Čech také uklidnit, ale místo toho nakonec přece jen inkasovali v závěru zápasu druhý gól a domů odjeli bez bodu. Kuriozitou je i fakt, že média se nedokázala shodnout na tom, kdo vlastně vsítil jihočeský gól.

I samotný trenér Uličný prohlásil, že „soupeř potvrdil svou kvalitu“ a hra Olomouce se zlepšila až poté, co přeskupila řady. Na výsledek se prý hodně nadřeli, protože Budějovice výborně bránily. Tři body se mu zdály pro jeho tým strašně cenné a nechal se slyšet, že Budějovice budou hrát v první polovině tabulky. Do dalších kol ligy to je tedy dobré povzbuzení.

Trenér Tobiáš litoval toho, že jeho svěřenci nedotáhli zápas do úspěšného konce. Domácí podle něj vyhráli trochu se štěstím. Jihočeši podle jeho slov byli do poloviny první půle aktivnější a drželi míč. Soupeř černobílý tým držel pod tlakem až v závěru poločasu a o všem rozhodly chyby, ze kterých dostal dva góly. „Nicméně žádná tragédie to není,“ mínil Pavel Tobiáš, který označil zápas za vydařený.

Fanouškům Sigmy a Olomouckému dni se nelíbilo, že hráči Dynama po vedoucím gólu prý velmi často po sebemenším kontaktu s protihráči zalehávali a sbírali tak minuty „klidu“ na trávníku. Aspoň se ale s Hanáky neprali jako Karel Poborský s Lukášem Jarolímem. Doufejme, že budějovické mužstvo předvede svou nabytou sílu už tento týden ve 2. kole Gambrinus ligy, které hraje doma na Střeleckém ostrově.

Tisk o zápase (ponecháno s drobnými úpravami v původním znění):
Deník Sport: Hanáci na svém hřišti s Českými Budějovicemi ve velmi dobrém zápase ke svému překvapení prohrávali. Především díky skvělému Kobylíkovi dokázali však skóre otočit a vyhrát. Kobylík, který se do Olomouce vrátil z Racingu Štrasburk, byl téměř u všeho, co se na hřišti dělo. Hosté nevěděli, jak jej zastavit, a kvůli tomu prohráli, i když se nejdřív díky šikovné Vozábalově teči Gruberova přímého kopu dostali do vedení. Kobylík poslal gólový centr na Kučerovu hlavu, pak zařídil penaltu, kterou Kučera kopl nad, a nakonec vymyslel geniální pas rozběhnutému Bednářovi, jenž pět minut před koncem rozhodl zápas.
MF Dnes: Góly v závěrech obou poločasů zajistily fotbalistům Olomouce plný bodový zisk. Přesto se jejich vítězství nerodilo snadno. Kouč Uličný postrádal defenzivního Königa se Špiláčkem a už ve 13. min. domácí prohrávali. Vozábalův trestný kop Horejš, stojící zády k brance, usměrnil patičkou za Vaniaka. Po půlhodině hry se Kučera vysunul z obrany do zálohy místo Kováře a před poločasem si nejvýš vyskočil na Kobylíkův roh - 1:1. Krátce po pauze mohl přidat Kučera druhý gól, ale při penaltě přestřelil. Poté měl Kučera další dvě šance, stejně jako na druhé straně střídající Adam. Rozhodnutí přišlo šest minut před koncem: Kobylík přesně načasoval centr na Bednáře, který obešel gólmana a pak míč poslal do prázdné branky.
Lidové noviny: Hanáci se vzepřeli vývoji zápasu a nakonec otočili výsledek s Budějovicemi. Triumf domácích mohl být i výraznější, ale autor prvního gólu Kučera v 53. min. zahodil penaltu. Pod obě branky vítězů se jako asistent podepsal navrátilec ze Štrasburku Kobylík. Budějovice od prvních minut plnily předzápasové obavy olomouckého kouče Uličného a ve 13. min. se ujali vedení gólem Grubera z přímého kopu. Domácí se do zápasu přes zhuštěný střed pole vraceli s problémy, ale v závěru půle se přece jen dočkali, když Kučera umístil Kobylíkův roh hlavou prudce pod břevno. Když už se zdálo, že Jihočeši olomouckou ofenzívu k ničemu nepustí, vřítil se do velkého vápna po Kobylíkově pasu útočník Bednář a po kličce po levé straně rozhodl o výhře domácího celku.
Právo: Sigma se trápila, bojovala však a nakonec ji spasil důrazný Bednář. Jihočeši začali aktivně. Po nepřesných střelách Lafaty a Chlebka změnil Horejš v 16. min. směr Gruberovy střely z přímého kopu a olomoucký gólman Vaniak byl bezmocný. O 3 minuty později minul hlavou Matoušek a pak i Lafata. Hanáci se vzpamatovali až v závěru první půle. Kapitán Kučera uvolnil Bednáře, ale ten Kafkovu bránu netrefil. Ve 41. minutě D. Kobylík našel v šestnáctce Kučeru, který hlavou vyrovnal. Po přestávce to vypadalo, že Hanáci už otěže nepustí. Jenže Kučera v 52. min. odmítl vedení. Z penalty za sražení D. Kobylíka Pončákem přestřelil. Hosté vycítili šanci. Před Adamem zasahoval Vaniak a nadvakrát likvidoval i šanci Lafaty. V 81. min. neuspěl ani Horejš. V závěru si ale na pas D. Kobylíka naběhl Bednář a zužitkoval ho ve vítězný gól domácích.
Olomoucký den: Olomouc to s Jihočechy neměla lehké. Prohrávali, pak zahodili penaltu, ale nakonec dokázali zápas otočit, když útočník Bednář proměnil pět minut před koncem svou premiéru v dresu Sigmy ve vítěznou branku. Letní posila Sigmy měla blízko ke gólu ve 4. min, ale přihrávku Babniče měl Bednář na dlouhou nohu. Hosté šli do vedení z ničeho. Ve 13. minutě vystřelil Gruber z přímého kopu, balon po několika tečích zamířil mezi tyče. Gólman Vaniak si sice na míč sáhl, ale už ho nestihl vytlačit do bezpečí. Budějovičtí pak začali polehávat a zdržovat hru. V první půlce už předvedli jen jednu, ale za to nebezpečnou akci. Matouškova hlavička šla ale vedle. Sigma se začala nadechovat k obratu, kterému pomohlo nové rozmístění hráčů v poli. Branka však nepřišla ani ze střel Kobylíka a R. Hubníka, ani z hlavičky Bednáře. Až ve 40. min. zatočil míč z rohového kopu Kobylík a po hlavičce Kučery se brankář Kafka natahoval marně. V 51. min. mohla Sigma vést. Kobylík se probojovával do vápna, Horejš ho sundal a Hanáci získali penaltu. Kučera ovšem přestřelil branku. To zase na chvilku povzbudilo hosta, a tak Uličný znovu míchal sestavou. Pohyb v rozmístění hráčů domácím pomohl. Jedenáct minut před koncem se Kobylík vrátil znovu na levý kraj středové formace. Odtud našel v 85. min. přesným centrem Bednáře. Ten včas naběhl do vápna, proběhl před vybíhajícím gólmanem a v klidu zasunul do prázdné branky.

Hodnocení hráčů:
MF Dnes: Kafka 2,5, Pončák 3, Horejš 1,5, Homoláč 2,5, Leština 3, Němec 2,5 (Adam 2), Chlebek 3, Vozábal 2, Gruber 3, Lafata 2, Matoušek 3 (Myšák 3)
Deník Sport: Kafka 5, Pončák 5, Horejš 5, Homoláč 4, Leština 6, Němec 5, Chlebek 6, Vozábal 7, Gruber 6, Lafata 6, Matoušek 5
Známka rozhodčího Matějka: delegát Valůšek 7 (dobrý), Deník Sport 8 (výborný)