V minulém kole proti Brnu vstřelil svůj první ligový gól Michael Žižka a v nedělním zápase proti Žižkovu se podobný kousek povedl i Brazilci Fernandu Hudsonovi, který pět minut před koncem vyrovnával na 2:2. „Nezačal jsem ale dobře. Po příchodu na hřiště jsem pokazil přihrávku a po mé chybě jsme inkasovali druhý gól,“ sypal si oblíbený fotbalista popel na hlavu. Po skončení zápasu se na to špatné ale rychle zapomnělo a Fernando byl jednou z hvězd utkání..

Fotbalový trenér Manchesteru United Sir Alex Ferguson měl v nedávných letech v prvním týmu fotbalistu Ole Gunnara Solskjæra, který platil za velkého žolíka, který nastupoval do utkání vždy v jeho průběhu, a téměř pravidelně rozhodoval zápasy. Podobnou pozici má nyní v Dynamu Fernando Hudson. Brazilský kouzelník nejčastěji nastupuje do zápasu až v druhém poločase a vždy je hodně vidět. Nejinak tomu bylo i v neděli proti Žižkovu, kdy dokázal rozpumpovat hru budějovického týmu. Samotný zápas se brazilskému fotbalistovi hodnotil příjemně, i když samotný vstup do utkání se mu příliš nepovedl. „Dnes to byl celkově dobrý zápas. Všichni hráči hráli dobře, ale když jsem přišel na hřiště, tak se mi moc nedařilo. Pokazil jsem přihrávku a následně jsme inkasovali gól druhý gól,“ vzpomínal Hudson na nepříjemný moment z třiasedmdesáté minuty.

Jihočeši ale ani za stavu 0:2 nesložili zbraně a o několik málo minut později vstřelil veledůležitý kontaktní gól Petr Benát. S jednogólovým mankem pak domácí náramně ožili a na jejich z mrtvých vstání se výrazně podílel právě Hudson, který dělal na pravém kraji zálohy soupeři velké problémy. „Potom jsem byl dobrý, i ostatní spoluhráči byli dobří, dali jsme góly a vyhráli jsme. Konec dobrý, všechno dobré,“ popisoval své pocity roztomilou lámanou skoro češtinou budějovický „Ferda“.

Brazilský záložník se přitom stále ještě nedostal do své top formy. V pohárovém utkání ve Velkém Meziříčí si poranil kotník a překvapivě dlouho byl pak mimo hru. „Minulý měsíc mě trošku bolela noha a nejsem v nejlepší formě. Nyní pořád a pořád trénuji, pořád posiluji. Dřív jsem sice odehrál dobré zápasy, ale byl jsem připraven na devadesát procent, teď chci na sto procent,“ pokračoval odhodlaně dvaadvacetiletý hráč.

V utkání s Žižkovem si po nepovolené oslavě gólu vysloužil Hudson i žlutou kartu za svlečení dresu. Fotbalista, pro kterého to byla první letošní karta, si ale z žlutého kartonku před očima hlavu nelámal. „Já byl moc nervózní a byl to můj první gól a moc jsem po gólu řval a tričko muselo pryč,“ krčil rameny s úsměvem od ucha k uchu Fernando Tobias Hudson.