Kouzlo trenéra Pavla Tobiáše stále pokračuje. V minulém kole na půdě Brna zachraňovali Jihočeši remízu gólem v 93. minutě hry a úspěšní boj o rozšíření nyní již osmizápasové série bez prohry předvedli i nyní proti Žižkovu. Ani největší fotbalový blázen by asi v 73. minutě po druhém gólu Makedonce Naumova nevsadil nic na výhru Dynama. Tým Pavla Tobiáše ale ukázal, jak může být hra s "kulatým nesmyslem" krásná. Jihočeši totiž během třinácti minut vstřelili tři góly a vývoj zápasu dokonale obrátili. "Byl to krásný zápas," přikyvoval po zápase budějovický trenér.

Fotbalisté začali velmi podobně jako v předešlých ligových bojích. Pomalu tradicí se nyní stává, že Jihočeši vstupují do zápasu velmi vlažně a na provozní teplotu se dostávají až v průběhu hry. Po mírném úvodním náporu Žižkova se tým vedený Pavlem Tobiášem dostával do hry v druhé polovině prvního poločasu a rozjezd nezastavily ani dvě inkasované branky ze druhé části hry. Za stavu 0:2 se část nedůvěřivých fanoušků začala nesměle zvedat ze sedadel a odcházet domu. Pokud někdo stihl před gólovou smrští Dynama skutečně odejít, musel doma po zjištění výsledku hrubě litovat. "Byl to krásný zápas. To neříkám z pocitu, že jsme vyhráli, ale z pocitu, že proti sobě hrála dvě mužstva, která mají problémy v lize. Je velká škoda, že se před takovou chudou návštěvou, hraje takový krásný zápas," krčil rameny Tobiáš, kterého mrzela velmi komorní atmosféra na stadionu.

Na jih Čech sice přijelo mužstvo, kterému patří patří momentálně až poslední šestnáctá příčka, kouč Dynama ale rozhodně neočekával lehký zápas. "Soupeř byl velmi fotbalový a velmi tvořivý tým, který má kvalitu jak směrem dopředu, tak směrem dozadu. V některých okamžicích nás soupeř přehrával," uznal trenér Tobiáš. Svou kvalitu ukázali Pražané v polovině druhé půle, kdy dvěma góly během čtyř minut dokonale zmrazili hrstku nejvěrnějších fanoušků na E.ON stadionu. "Ve druhém poločase nám soupeř dal dvě rychlé branky a zdálo se, že se nám soupeř již nezvratně ztrácí. Já jsem ale stále věřil, protože někteří hráči soupeře začali ztrácet pokoru a začali hrát fotbal, který nám nahrával v tom, že jsme přitvrdili a zvýšili agresivitu," všiml si budějovický trenér.

O tom, že naděje neumírá nikdy, nebylo třeba v neděli večer pochybovat. Na druhý gól Žižkova prakticky hned zareagoval snížením Petr Benát a rázem bylo opět o co hrát. "Rychlým kontaktním gólem jsme se dostali do hry, pak jsme udělali určité změny, vybláznili jsme mužstvo a samozřejmě ten vyrovnávací gól byl velice důležitý," připomněl Tobiáš gól Hudsona, který měl po výzvě Stráského před prázdnou bránou velmi ulehčenou úlohu. "Upřímně říkám, že v tu chvíli bych byl asi spokojený i s bodem. Bylo ale vidět, že mužstvo chce a pochopitelně jsem moc rád, že jsme získali body tři," vychvaloval Tobiáš své svěřence.

Zkušený trenér, který má na kontě odkaučováno více než 320 ligových zápasů zažil podobně divokých zápasů více, nic to ale nemění na faktu, že si veledůležitou výhru nad Žižkovem náramně užíval. "Mám pocit, že jsme jednou prohrávali dokonce i o tři góly, i když to asi nebylo takto před koncem. Určitě jsem několik zvratů zažil, ale pochopitelně jich nebylo mnoho. Takový vývoj zápasu je vždy samozřejmě velmi výjimečný," dodal se spokojeným úsměvem Pavel Tobiáš.


Patrně nejen celou cestu do Prahy musel hlavou nevěřícně kroutit kouč hostujícího Žižkova Josef Csaplár. Jeho tým měl zápas na jihu Čech skvostně rozehraný, avšak přesto nakonec nešťastně prohrál gólem z 89. minuty. "Viděl jsem hodně hezké a zajímavé utkání, kterému samozřejmě chybělo více diváků. Kdyby se to utkání hrálo jinde, tak to byl nesmírně krásný zápas. Bylo to zajímavé utkání s dramatickou koncovkou, šťastnější byli domácí, kteří ale vyhráli zaslouženě. Stejně tak bych mohl říci, že v případě naší výhry bychom zaslouženě vyhráli my. Domácí ale dali dnes tři góly, my jenom dva, a proto vyhráli zaslouženě," řekl sklesle kouč Csaplár.

Jindy energický trenér jen těžko hledal slova, jak by popsal bezprostředně po zápase své pocity. "Já jsem ale nesmírně zklamaný. Nemám více, co bych k tomu řekl. Po takovémhle zápase, po takovémhle průběhu jsme soupeři doslova darovali vítězství. I když samozřejmě si soupeř pro to šel," pokračoval Csaplár. Nejen on zaregistroval, jakým způsobem se oba celky dostaly ke skórování. "My když chceme dát gól, tak musíme udělat skvělou akci po křídle, hráč musí spoluhráči nacentrovat na milimetr přesně, ten to musí ve složité pozici trefit. Naopak dostáváme úplně laciné góly a to je už ohrátá písnička. Buď chybuje ten a nebo zase jiný náš hráč," podotkl dále zamyšlený trenér.

O konečném skóre zápasu nakonec rozhodl pokutový kop z 89. minuty, který po ruce Zengueho proměnil s přehledem Petr Benát. Samotný inkriminovaný moment nechtěl kouč hostů nijak rozebírat. "To vůbec neřeším. Já hráčům říkám, že se mají podle toho chovat. Panalta je, když jí rozhodčí pískne, takže tohle jde úplně mimo mě," řekl rezolutně trenér Žižkova. Po nedělní nešťastné prohře na půdě Českých Budějovic Josef Csaplár bude pochopitelně vyvozovat určité důsledky. "Z každého zápasu se musí něco vyvodit. A to i z vítězného i prohraného. Závěrem posledních zápasů je fakt, že mi utkání prohráváme kvůli naším hrubým individuálním chybám," řekl závěrem fotbalový teoretik..