Nejen jeho přání se už na několikátý pokus nesplnilo. Ani v šestém utkání v řadě totiž Jihočeši neukončili jarní mizérii a na výhru stále čekají. Že Dynamo padlo v Mostě, zapříčinily mimo jiné i dva inkasované góly po rohových kopech soupeře. „Na standardní situace Mostu jsme se v týdnu připravovali, přesto jsme na ně nakonec dojeli,“ posteskl si František Straka, hlavní kouč českobudějovických fotbalistů.

František StrakaČím více jízdní řád ligových zápasů postupuje vpřed, tím to mají Jihočeši těžší a těžší. Zabředávají totiž do bláta, ze kterého se stále nemohou dostat. „Věděli jsme, že zápas v Mostě pro nás samozřejmě nebude nijak jednoduchý. Domácí se totiž zvedli minulou domácí výhrou s Boleslaví a poté bodovali i v Kladně,“ řekl na úvod tiskové konference po utkání v Mostě trenér hostujících Českých Budějovic František Straka.

„Samotné utkání jsme ovšem začali solidně a kontrolovali hru. Dokonce se nám podařilo vstřelit i první gól po hezké akci, čímž jsme se dostali na koně. Velice brzo ale přišel kontaktní gól domácích,“ litoval hlavní kouč Dynama. Na Horejšovu hlavičku z 10. min. totiž jen o pět minut později dokázal odpovědět Webster. Mezitím byl ze hřiště na nosítkách odnesen útočník Tomáš Stráský, který si podvrtnul kotník. „Odstoupení Tomáše pro nás bylo určitě oslabením. Pro obranu soupeře byl totiž tím nepříjemným hráčem, kdy i díky právě jeho důrazu jsme měli v úvodu navrch.“

Ještě do přestávky Jihočeši inkasovali podruhé, když po napřáhnutí Stožického míč změnil směr do protipohybu brankáře Kučery a ten již nestihl zareagovat. „K tomu bych se ani nechtěl moc vyjadřovat. Byl to samozřejmě laciný gól, ale to se zkrátka stane,“ pověděl František Straka.

Rozhodly standardní situace

Souboj dvou celků z dolních pater tabulky nepřinesl mnoho fotbalové krásy. Oba týmy se jen těžko dostávaly k nějakým kombinačním akcím a šance si tak vypracovávaly převážně ze standardních situací. Ve rohových kopech ve druhém poločase hlavičkovali nebezpečně například Mezlík, Svátek nebo Plocek. „Měli jsme standardky, které přinesly náznaky, že bychom mohli vstřelit další gól,“ přikyvoval Straka. „Ale chyběl nám daleko větší důraz a v tomto směru nás Most předčil,“ dodal vzápětí.

Fotbalistům SIADU se totiž opět po rohovém kopu podařilo v 66. min. přidat zásluhou Procházky třetí gól. „Je to pro mě naprosto nepochopitelné, poněvadž jsme se na standardní situace Mostu připravovali. Upozorňovali jsme na ně hráče a věděli jak Most standardní situace zahrává. Nakonec jsme na ně ale stejně dojeli, což je asi to nejhorší, co se může stát,“ uvedl zjevně zklamaný trenér.

„Jsme momentálně v situaci, kdy se v utkáních porážíme víceméně sami. Most jsme dnes sami dostali na koně a to se nesmí stávat. Společnými silami se z toho nyní musíme dostat ven. Ukážeme si chyby, jaké jsme udělali a nyní potřebujeme zapracovat především na tom, aby hráči byli daleko odolnější po psychické stránce. A to zejména v těch náročných zápasech, které nás nyní čekají,“ přeje si František Straka.


Robert Žák: Vyhrát jsme si zasloužili

Robert ŽákJeho protějšek na tiskové konferenci, Robert Žák, mohl být jako trenér vítězů samozřejmě daleko více spokojenějším mužem. „Musím poděkovat hráčům, že to utkání odmakali a nakonec jsme jej zvládli,“ řekl kouč Severočechů.

V začátku zápasu si nad výkonem svých svěřenců ale příliš nelebedil. „Budějovice byly v úvodu velice nepříjemné, byly aktivní a hrály agresivně. My jsme se těžko dostávali do kombinace a soupeř se naopak dostal do výhody po vstřelení prvního gólu. Postupně se nám ale podařilo dát balon na zem, začali jsme více kombinovat a po křídlech jsme se dostávali i ke standardním situacím. Což nakonec nejdříve vyústilo i vyrovnávacím gólem,“ hodnotil Robert Žák. „Pro nás bylo důležité, že přišel brzo a skóre se tím rychle zkorigovalo.“

Mosteckým se pak utkání dokonce podařilo otočit. „Po vyrovnání nám stouplo sebevědomí, hráli jsme více aktivně a dostávali se i do střeleckých pozic, z čehož padl druhý gól. Ve druhém poločase si pak na rohový kop perfektně naběhl Venca Procházka a uklidil to tam,“ pochvaloval si Robert Žák. „Pro nás opravdu důležité utkání jsme zvládli a troufám si říct, že jsme vyhráli zaslouženě.“