Milí čtenáři, nově jsme pro Vás připravili rubriku „Píše se na webu soupeře“, ve které Vám chceme přiblížit aktuální dění v kuchyni nadcházejícího soka opět z jiného úhlu pohledu. Naším nedělním soupeřem bude Viktoria Plzeň, a tak právě ona se stává premiérovým mužstvem představovaným v naší nové rubrice.

V plzeňské Viktorii letos vládne spokojenost. Západočeši totiž zatím zažívají parádní sezonu a v tabulce jim po 14. kole patří skvělá čtvrtá příčka. „Musíme poctivě pracovat dál, liga zdaleka nekončí a stát se může cokoliv,“ varuje ale před sebeuspokojením na webových stránkách klubu kouč Stanislav Levý.

Červenomodří mají nyní za sebou čtyři utkání se ziskem plného počtu bodů. Poslední vítězství si připsali v Jablonci, kde vyhráli gólem Jarolíma z 84. min. „Michal Smejkal mi z pozice stopera poslal krásný balon za obranu přímo do běhu a na mě už bylo jen poradit si se Špitem,“ prohlásil po utkání kapitán Viktorie.

Michal Smejkal na sebe vzal zajímavou úlohu. Utkání začal v útoku a končil jej na stoperu. Univerzálnost svého svěřence si Stanislav Levý velice pochvaloval. „Když jsem ho v půli stáhl z útoku na místo stopera poté, co hrozilo vykartování Petra Knakala, věřil jsem mu. Michal má dobrou hlavičku, je dobře rychlostně vybavený a pozici stopera zná, už na ní v minulosti hrával. A musím říct, že jen potvrdil mé předpoklady.“

Utkání s Dynamem ponese pikantní nádech především pro generálního manažera plzeňského klubu. Tím je Zdeněk Kořínek, funkcionář, který v různých funkcích působil i v Českých Budějovicích. „Hlavní je samozřejmě dál stoupat v tabulce a prodloužit sérii výher na pět, chceme ale také udělat radost novému manažerovi panu Kořínkovi. Ten v Budějovicích působil a slíbil nám za vítězství dobrou večeři,“ uvedl Marek Jarolím.

Zdeněk Kořínek by chtěl proti svému bývalému klubu uspět a pro hráče připravil zvláštní motivaci. „Moc bych si to přál a klukům jsem za výhru slíbil společnou večeři,“ potvrdil naposledy technický manažer Dynama.

Plzeň v české lize patří mezi týmy s nejnižším věkovým průměrem. O to víc kouče Stanislava Levého mrzí zranění zkušeného obránce Martina Müllera, který si v utkání s Olomoucí natrhl křížový vaz.

Počítat naopak už může s duem Fillo – Rada, jenž si v Jablonci odpykalo disciplinární trest za čtyři žluté karty. „To je určitě pozitivní, že se oba vracejí do kádru. Samozřejmě o sestavě se rozhodne až v den zápasu. Určitě to bude pro některé hráče tvrdé, myslím trenérovo rozhodnutí, neboť se nedostanou do sestavy. Mohou to být ti hráči, kteří byli předtím v základu, nebo i ti, kteří teď udělali tři body v Jablonci, ale konkurence je důležitá a já věřím, že ta jedenáctka, která dostane důvěru, že to zvládne,“ řekl Stanislav Levý.

„Určitě chceme navázat na tu šňůru co máme a rozloučit se s fanoušky výhrou. Nebude to však nic lehkého. Budějovice se rozehrály jako tým, hrají dobrý fotbal," ví o síle Dynama Tomáš Rada.

Při sestavovávání článku bylo čerpáno z internetových stránek FC Viktoria Plzeň - www.fcviktoria.cz