S třinácti brankami vévodí tabulce střelců svého dorosteneckého týmu. V sobotním utkání si splnil sen a nastoupil za áčko proti Spartě. Petr Pasecký zažil skvělý debut v Synot lize. Na druhé straně Pavel Kadeřábek spolehlivý výkonem zajistil Spartě druhou příčku v konečné tabulce a tím jistotu zaručující předkolo ligy mistrů.
Pavel Kadeřábek po rozcvičce

V devatenácti letech si odbyl ligovou premiéru. Do zápasu s pražskou Spartou naskočil v sedmdesáté minutě a hned rozvířil letenskou obranu. Tedy poněkud netradičně, faulem za žlutou kartu. „Ztratil jsem balon, tudíž jsem se snažil ho získat zpátky. Lepší žlutá karta než další obdržený gól,“ říkal mladík o své první žluté kartě. Prvního startu si nesmírně cenil. O to víc, když byl proti věhlasné Spartě. „Jsem za tu šanci nesmírně rád. Zrovna se Spartou si toho vážím o to více,“ pokračoval Pasecký. Trému z prvního zápasu neměl, do utkání šel s čistou hlavou. „Šel jsem do toho s čistou hlavou. Neměl jsem co ztratit. A napoprvé to nebylo tak špatné,“ komentoval svůj výkon Petr Pasecký.

Sparťané jeli do Budějovic s jasným cílem. Zvítězit a tím si zajistit druhé místo v konečné tabulce. „Cíl do sobotního zápasu byl jasný. Vyhrát a zajistit si druhou příčku. To se nám povedlo a jsme s výsledkem spokojeni,“ říkal po utkání Pavel Kadeřábek. Úvodním hrdinou zápasu byl jednoznačně domácí brankář Zdeněk Křížek. „Po dvaceti minutách jsme mohli vést 3:0. Spálili jsme velké šance,“ litoval reprezentační obránce. To ovšem sparťanské nerozhodilo, průběh utkání byl v jejich režii. „Padly nám tam dvě branky za sebou. Podle mého jsme byli lepším týmem, hru jsme kontrolovali,“ pokračoval Kadeřábek. Titul už Sparta získat nemůže, náplast v podobě druhého místa Kadeřábek bere. „Náplast to je, ale my jsme chtěli titul. Od Sparty se každý rok nečeká nic jiného, takže druhé místo není splněný cíl,“ polemizoval pravý bek.

Sparta potvrdila roli favorita a zvítězila 3:1 (23.5.2015)

Poslední domácí zápas SYNOT ligy prohrálo Dynamo 1:3 s pražskou Spartou. Pražané potvrdili roli favorita a po poločase 0:2 přidali ještě jednu branku. Čestný úspěch Dynama zaznamenal střídající Aleš Dvořák. Za jihočeský celek poprvé nastoupil do ostrého zápasu Filip Vaněk a Petr Pasecký.