Ligový ročník 2006/2007 se pomalu odkládá do historických archívů. Závěrečné, třicáté kolo v něm vyplnilo poslední šanon. Ten v sobě ukrývá i porážku jihočeského Dynama od Slavie Praha. Zlomový moment přišel již po pěti minutách hry. Proti domácím Českým Budějovicím byla nařízená penalta. Kalivoda ji s přehledem proměnil. „Na rozdíl od Slavie jsme do utkání nevstoupili dobře. Prvních dvacet minut jsme se nechali zaskočit a penalta v 5. min. s námi pořádně otřásla,“ prohlásil kouč František Cipro. V hostujícím táboře vypuklo po zápase obrovské nadšení. Sešívání totiž po výhře 2:1 vydřeli druhou příčku v tabulce.
Domácí fanoušci museli strávit již šestou porážku svého týmu v řadě. Dál už tato nepříznivá série jít nemůže. Sezona končí. Na obranu Dynama ale lze říci, že ani tentokrát opět nenastoupilo v ideální sestavě. Pro zranění chyběli útočník Holenda, obránce Plocek a záložník Adamec. Přesto ale svěřenci trenéra Františka Cipra nepředvedli špatný výkon. Ten ale gradoval až ve druhém poločase. „V druhé půli si myslím, že jsme hráli daleko lépe. Naše hra se zlepšila. Měli jsme i šance. Musím říct, že Slavii dostal dnes na druhé místo brankář Vorel. Chytil tam dva jasné góly,“ všiml si hlavní kouč Jihočechů.
Domácí litovali především špatného vstupu do utkání. Po necelých třiceti minutách se museli vyrovnávat s dvoubrankovým mankem. „Na rozdíl od Slavie jsme do utkání nevstoupili dobře. Prvních dvacet minut jsme se nechali zaskočit a penalta v 5. min. s námi pořádně otřásla,“ litoval František Cipro okamžiku, kdy sudí Příhoda velice přísně vyhodnotil střet Horejše s hostujícím Hrdličkou. „I když jsme ale nehráli dobře, tak jsme si paradoxně vytvořili dvě čisté šance,“ uvedl dále zklušený trenér. Na mysli měl střelu Poborského mířícího po brejku mimo branku a příležitost Táborského, který s ní ale nenaložil nejlépe.
Jiskérku naděje pak vykřesal střídající Stráský, když se na něm v 74. min. červeně vyfauloval Švec. Domácí hráli přesilovku. Plamínek pak pořádně rozfoukal rozvlněním slavistické sítě Ivo Táborský. Do konce utkání už ale zbývali jen čtyři minuty. Bodová sklizeň tak už nepřišla dlouhých šest zápasů. Trenér Dynama však přeci jen něco pozitivního na utkání se Slavií našel. „I když jsme hráli ve značně kombinované sestavě, tak mě někteří mladí kluci velice potěšili. Speciálně Stráský podal opravdu kvalitní výkon. Spokojen jsem mohl být i s Tischlerem,“ pochválil talentované hráče František Cipro.

Zato Karel Jarolím, trenér Slavie Praha, si po utkání mocně oddychl. Ze srdce mu spadl obrovský kámen. „Podařilo se nám splnit náš cíl, kterým bylo získat všechny tři body,“ prohlásil na úvod tiskové konference holohlavý stratég. Jeho tým mohl v konečném účtování obsadit klidně až čtvrtou příčku. Nakonec jej ale může těšit příčka druhá. „V podstatě jsme mohli přijít o všechno a nedostat se ani do Poháru UEFA, takto budeme moci bojovat o Ligu mistrů. Během sezony jsme prožívali krizové období, konečný výsledek je ale hodně dobrý,“ zářil spokojeností Karel Jarolím.
Klíčovou roli hrál opravdu samotný úvod utkání. V něm nemohl svým svěřencům téměř nic vytknout. „Do zápasu jsme vstoupili aktivně, tak jak jsme chtěli, a povedlo se nám dostat se i do vedení,“ potvrdil. „Po odchodu Martina Latky po druhém gólu kvůli zranění začaly v naší obraně trochu zmatky a Budějovice se tam dostávaly do nebezpečných situací. V kabině jsme si tak o poločase měli co říct,“ nesršel ale zase jen samými superlativy na adresu svého mužstva.
„Ve druhém poločase se na některých hráčích promítla nervozita. Kdybychom z některé šance proměnili na 3:0, tak bylo o zápase asi rozhodnuto. Nepochopitelnou chybou Švece, kdy přišel o míč a následně dostal červenou kartu, jsme si závěr utkání ještě sakramentsky zkomplikovali,“ zlobil se slavistický srdcař. Vyrovnání a zároveň hotovou zkázu pro Sešívané měl na noze Ivo Táborský. Druhá branka večera mu ale už nebyla souzena. „Nakonec jsme mohli být rádi, že jsme vůbec jednobrankové vedení uhájili, v závěru nás podržel Michal Vorel,“ dodal Karel Jarolím.