Podobně jako na hřišti Teplic fotbalisté Dynama České Budějovice propadli i na půdě dalšího účastníka Evropské ligy Slovanu Liberec. Díky raketovému vstupu do utkání vedli Severočeši nad Dynamem po čtyřiceti minutách 3:0 a o výsledku zápasu tak bylo prakticky rozhodnuto. "S přihlouplou naivitou jsme tu chtěli hrát fotbal a přitom soupeř hrozil každou akcí dopředu," všiml si po zápase rozzlobený kouč Dynama Pavel Tobiáš.

Samotný zápas se budějovickému trenérovi nehodnotil vůbec dobře. Jeho svěřenci za libereckými hráči zaostávali prakticky ve všech směrech. "Chtěl bych pogratulovat soupeři k naprosto zaslouženému vítězství. Jeho poslední výsledky naznačovaly, že tým je ve velmi dobré formě. Sehráli jsme katastrofální první poločas. Naši hráči chtěli hrát s domácími fotbal, za což nás soupeř nemilosrdně trestal," popisoval Pavel Tobiáš své dojmy ze zápasu. Ten, kdo očekával, že budou domácí působit po těžkém zápase s Dinamem Bukurešť unaveným dojmem, se velmi zmýlil. "Liberečtí mají v týmu spoustu kvalitních ofenzivních hráčů a naše chyby dokázali trestat," dodal Tobiáš, kterého opět mrzela rychle inkasovaná branka.

Ve druhém poločase sice žádná další branka již nepadla, to podle Tobiáše ale nebylo vlivem toho, že by Dynamo nějak výrazně zlepšilo svou hru. "Druhý poločas se už jen dohrával, přesto měli Liberečtí další šance. Z naší strany to byl nepovedený zápas," smutnil po utkání českubudějovický kouč Pavel Tobiáš, který nyní musí tým připravit na těžké domácí utkání s Baníkem Ostrava.


Naopak radost mohl po závěrečném hvizdu hlavního kormidelník Severočechů Ladislav Škorpil. Jeho svěřenci střelecky zničili protivníka už v prvních pětačtyřiceti minutách a po zásluze si připsali na svoje konto první vítězství v novém ročníku Gambrinus ligy. "Ze zápasu jsme měli obavy. Po pohárovém zápase jsme letos vždy následně v ligovém duelu neuspěli a to jsme chtěli zlomit," upozornil Škorpil na zajímavou zkušenost.

Liberečtí hráli pohárový zápas ve čtvrtek večer a na utkání s Dynamem se tak prakticky nepřipravovali. "Příprava na utkání byla náročná v tom, že jsme v pátek ráno ve čtyři hodiny ráno přicestovali z Bukurešti. Měli jsme tedy jen jeden regenerační trénink a v sobotu absolvovali přípravu na zápas. Moje obavy se začaly naplňovat po pěti minutách hry, kdy Blažek ze dvou kroků namířil místo do prázdné brány do břevna a na druhé straně soupeř z protiútoku zahrozil. Naštěstí pak vstřelil Vácha gól, který nás uklidnil," přiznal Ladislav Škorpil.