Středeční atraktivní zápas mezi Dynamem České Budějovice a pražskou Spartou, který má výkop stanoven na 18:00, slibuje výbornou diváckou kulisu. Za uplynulý týden zmizelo z předprodeje přibližně 4000 vstupenek a dá se odhadovat, že na jihu Čech se sejde rekordní návštěva letošní sezony. "Skutečně registrujeme zvýšený zájem o vstupenky. Do našeho předprodeje na Lannově třídě jsme museli již podruhé dovézt nové lístky," řekl pro náš web Jiří Glowacz z marketingového oddělení klubu.
Nejvíce diváků si na domácí zápas Dynama našlo cestu hned v prvním podzimním kole proti mistrovskému Liberci, kdy před televizními kamerami sledovalo duel 5088 lidí. Poté měla návštěvnost domácích zápasu mírně sestupnou tendenci a průměrná návštěvnost na E.ON stadionu je aktuálně 3786 diváků.

Právě duel se Spartou by mohl tuto návštěvnost zvýšit. Aktuální kapacita stadionu je 7342 diváků, z čehož je 300 míst vyhrazeno pro fanoušky hostů. "Naším cílem je pochopitelně stadion zaplnit co nejvíce a věříme, že utkání bude sledovat opravdu rekordní počet lidí," dodal Jiří Glowacz.

V posledních letech začali fanoušci zapomínat cestu na Střeolecký ostrov - v sezoně 2004/05 (Dynamo sestoupilo do druhé ligy) byla rekordní návštěva překvapivě na záchranářský duel se Slováckem (3228 diváků). Domácí zápas se Spartou sledovalo 2940 diváků.
Další sezonu hrálo Dynamo druhou ligu a průměrná domácí návštěvnost byla 2690 diváků. Nejvíce lidí pak přišlo na duel s Olomoucí "B", kde se po dvanácti letech v dresu Dynama představil Karel Poborský - tehdy tribuny E.ON stadionu zaplnilo 3785 fanoušků.

Rekonstruovaný E.ON stadion pamatuje také zcela zaplněné tribuny. V sezoně 2003/04 duel s Baníkem Ostrava navštívilo 6128 diváků, což bylo tehdy maximum, protože nebyla ještě vystavěna severní tribuna...

Na středeční duel se Spartou by se mohlo dostat více než sedm tisíc diváků. "Kvůli policejním opatřením bude kapacita stadionu mírně snížena, ale i tak bude k dispozici přibližně sedm tisíc míst," vysvětloval dále Jiří Glowacz. Mluvčí klubu také dodává, jak bude v následujících hodinách před zápasem prodej dále probíhat: "Na Lannově třídě ve sběrně Sazky budou lístky k dispozici do úterý do 13 hodin. Poté budou převezeny na Střelecký ostrov, kde od středy od 14 hodin začne prodej na hlavní pokladně a od 16 hodin budou otevřeny i ostatní pokladny."