Hodně těžký úkol mají před sebou fotbalisté českobudějovického Dynama. To ví i záložník Michal Klesa, který však poslední dva duely odehrál na postu pravého obránce. "Cesta k záchraně zřejmě povede přes čtyři výhry. Teoreticky by mohlo stačit i deset bodů, záleží na výsledcích ostatních," uvědomuje si vážnost situace.

Naposledy se vraťme k utkání v Plzni. Už jste překousli, že jste byli tak blízko cenného bodu, přesto to nevyšlo?
Samozřejmě nás mrzelo, že jsme si neodvezli žádný bod. Byli jsme hodně blízko, ta druhé půle byla z naší strany výborná. Ale body z Plzně by byly nad plán, důležité zápasy jsme ztratili dřív.

V pondělí navíc vyhrály Teplice v Olomouci, což vaší situaci moc nepřidalo…
To ne. Cesta k záchraně zřejmě povede přes čtyři výhry… Teoreticky by mohlo stačit i deset bodů, záleží na výsledcích ostatních.

Nevěříte tedy, že tři výhry z posledních čtyř zápasů by mohly zajistit nesestupovou pozici?

Michal Klesa
Na Teplice ztrácíme šest bodů, navíc hrají s Baníkem. Pokud vyhrají, tak už je to devět, navíc máme horší vzájemný zápas, takže skoro deset. Všechno se bude odvíjet od utkání s Hradcem, ale tři výhry asi stačit nebudou.

Před utkáním s Hradcem už není jiné cesty než tři body, ne?
Jestli chceme mít šanci, tak musíme bezpodmínečně vyhrát. Jakýkoliv jiný výsledek znamená prakticky jistotu sestupu.

Soupeř také není v lehké situaci. Hradec se trápí, navíc mu budou chybět vykartovaní Šisler a Harba.
Každopádně je to pro ně oslabení. Šisler je gólový hráč, Harba nastupuje v útoku. Mohou mít problémy se střílením branek, ale pořád tam mají další kvalitní útočníky.

Například veterána Kuliče nebo aktivního Štěpána.
Všichni víme, kolik dal Marek Kulič gólů. Musíme si na něj dát pozor. Štěpán je hodně rychlý a rovněž ho musíme pohlídat. Aniž bych chtěl snižovat ostatní hráče, na tyhle dva si budeme muset dát největší pozor.

Nálada v týmu jistojistě není nejlepší, ale věří kabina ještě v záchranu?
Stále věříme, ale nálada je po výhře Teplic zase o trošku horší. Hlavy dole nemáme, ale prostě musíme věřit v zázrak. Není to ještě úplně teorie, ale byl by to husarský kousek, dokázat se z toho ještě vymotat. Kdybychom měli o nějaké body víc, bylo by to jiné. Chybí nám body z utkání s Příbramí, Brnem nebo na podzim se Slováckem.

Vy jste poslední dva duely odehrál na postu pravého obránce, kde jste se docela našel, souhlasíte?
Asi ano (s úsměvem). Hraje se mi tam dobře, až jsem z toho sám překvapený. Nikdy jsem na bránění moc nebyl, ale vyhovuje mi to. Mám hodně prostoru k útočným výletům a dozadu to vcelku zvládám. Možná čím jsem starší, tím jsem zodpovědnější směrem dozadu. V pátek na mě asi vyjde zrovna rychlý Štěpán, tak snad ho zvládnu.