Na začátku týdne přišla z klubu nemilá zpráva. Již tak dost zdecimovanou obrannou řadu postihla další ztráta, když hned v pondělí nedobrovolně dotrénoval Roman Pivoňka, který po jednom ze soubojů začal pociťovat bolest na hrudi. "Na tréninku jsme hráli hlavičkovanou, šel jsem do souboje s Radkem Krejčíkem a asi tam nechal loket a já na něj narazil," připomíná nepříjemnou událost mladý stoper Dynama. Trenér Cipro má v současné době o obránce nouzi, a tak může jen doufat, že se vysoký bek dá do soboty dohromady a bude moci k utkání nastoupit.
Vysoký obránce prožil nepříjemné následující dny, při kterých neměl na fotbal ani pomyšlení. "Ještě nyní cítím bolest na prsou, když se zhluboka nadechuji. Nepříjemné je to také v noci když spím a chci se na posteli obrátit," popisuje sympatický bek. Přetrvávající bolesti ho dohnali až na vyšetření k lékaři: "Absolvoval jsem několik vyšetření. Vedle rentgenu a dalších obyčejných prohlídek jsem odevzdával dokonce i vzorek moči, přesto ale doktor žádné vážnější poranění nenalezl."

Do začátku zápasu s rezervou Brna zbývají již jen hodiny a Pivoňka tak na dnešním tréninku zkusí, zda to v sobotním zápase půjde. "Den ode dne se cítím lépe, dnes trénujeme až od osmnácti hodin a já bych se již měl připojit k týmu. Pevně věřím, že to bude dobré a že budu v sobotu k dispozici," doufá jeden z nejvyšších hráčů týmu. O tom, zda do zápasu opravdu nastoupí nechce ale příliš spekulovat. "To bude hlavně záležet na trenérovi, zda mě postaví," dodává s úsměvem. Dobře si také uvědomuje, že trenér Cipro moc na výběr mít v sobotu nebude (určitě mu budou chybět distancovaný Homoláč a zraněný Leština). "Určitě udělám vše pro to, aby mě mohl trenér zítra postavit," říká na závěr diskuze ohledně nominace k zápasu s Brnem Pivoňka.

Naopak optimismem příliš nesrší kapitán týmu Martin Vozábal, který zápas s Žižkovem dohrával se sebezapřením. V průběhu druhého poločasu měl problémy s nakopnutým lýtkem a další tvrdou ránu dostal v nastaveném čase, kdy si na něj došlápl jeden za soupeřovým obránců. Pocity bolesti byly bezprostředně po zápase překryty pocity radosti - Vozábal tvrdý faul na svojí osobu potrestal precizně zahraným přímým kopem a následnou rozhodující brankou, přesto ale den po zápase tolik nadšený nebyl. Jeho naražená klíční kost nepříjemně otekla a kapitán týmu měl celý týden krunýř, který fixoval poraněnou ruku k tělu. Kapitán týmu se ale jako správný bojovník nevzdává a stejně jako jeho mladší kolega udělá vše pro to, aby mohl v sobotu nastoupit. "Ve čtvrtek jsem lehce běhal. Dneska večer to na tréninku zkusím a uvidím jak to půjde," říká odhodlaně Vozábal. Předčasné soudy ale dělat nechce, s rukou totiž opravdu celý týden nehýbal: "Zatím to stále bolí a to mám ruku nehybně přidělanou k tělu, takže uvidím, co se stane, až se ruka uvolní." Kapitán týmu ale stále doufá, že do utkání bude moci zasáhnout. "I kdybych to měl odehrát pod injekcemi, tak to snad zkusím."

V sobotu se tedy může stát, že budou trenéru Ciprovi chybět čtyři fotbalisté. Pokud všechno ale půjde dobře, tak by nakonec mohli chybět pouze hráči dva. Ať tak či onak, Jihočechy nečeká na jižní Moravně lehký zápas. "Brno má běhavé mužstvo. Jsou tam samí mladí kluci a určitě budou bláznit. Rozhodně se na nás budou snažit vytáhnout," vrací se k sobotnímu soupeři Pivoňka. Zároveň si ale také uvědomuje, kdo že bude v utkání favoritem a jaký bude cíl Dynama. "Naším jediným cílem je samozřejmě vítězství a zisk tří bodů," říká na závěr Roman Pivoňka.