Fotbalisté Dynama si připsali první výhru v přípravě, když ve čtvrtém zápase základní skupiny Tipsport ligy porazili Hradec Králové 2:1. Výsledek i výkon svých svěřenců si pochvaloval trenér Miroslav Soukup, který především ocenil to, že většina jeho svěřenců odehrála po těžké přípravě celých devadesát minut, zatímco soupeř vystřídal dvě jedenáctky. V dobrém světle se dle kouče představil také plzeňský Jakub Hora..
Miroslav Soukup

Trenére, jak jste viděl první výhru v zimní přípravě?
Zápas měl z naší stranu vyšší kvalitu, ale na druhou stranu je třeba říci, že nijak extra nevybočoval v porovnání s těmi předchozími zápasy. My jsme měli šance na to, abychom vyhráli vyšším rozdílem, ale zároveň Hradec měl také nějaké další šance. Vítězství je samozřejmě pozitivní a to také proto, že jsme obrat dokonali ve druhém poločase, a to i při té strategii, že většina hráčů našeho týmu odehrála celých devadesát minut. Naproti tomu Hradec odehrál zápas prakticky s dvěma jedenáctkami a pro naše hráče tak musel být druhý poločas náročný, protože ho hráli proti vystřídané sestavě soupeře. My jsme navíc v pondělí i v úterý tvrdě trénovali a únava na hráčích musela být znát. Hráči se kousli a cením si toho, že ve druhém poločase fyzicky neodpadli.

Nejvýraznější osobností byl Ivo Táborský, který vstřelil dva góly..
Ivo dneska odehrál dobrý zápas. Tohle my potřebujeme, aby tam byla taková ta chuť, dravost a aktivita. Vedle dvou gólů tam sice měl i další dvě dobré šance, ale pokud vstřelí třeba i jen jeden gól a tím rozhodne zápas, tak to bude v pořádku.

První zápas v dresu Dynama odehrál Jakub Hora..
Jeho výkon se mi líbil. Ne že by mě svým výkonem překvapil, ale pokud bude hrát tak, jak hrál dnes, tak bude pro nás určitě přínosem. Podal přesně takový výkon, kvůli kterému jsem chtěl, aby do Dynama přišel. Na to, že s týmem absolvoval jeden den, tak se se spoluhráči sladil velmi dobře a takto nějak bych si představoval kvalitní výkon krajního záložníka. Do týmu zapadl velmi dobře a věřím tomu, že až tady bude déle, tak jeho výkony půjdou ještě nahoru.

Jakub Hora nastoupil na levém kraji zálohy, hrát ale může na více postech, že?
Je na něm vidět, že chce hrát. Několikrát si tam seběhl doprostřed hřiště a i tam byl nebezpečný. Hrát může zleva, zprava nebo i zprostřed hřiště. Taková ta jeho ofenzivní univerzalita je velká, a proto jsme ho také chtěli. Zapojoval se často do útočení, měl tam minimálně tři dobré centry do vápna a navíc se dostával i do zakončení. Myslím, že spolu s Ivošem Táborským byl asi dnes nejlepším hráčem na hřišti.

Jen v civilu naopak zápas sledoval Jaroslav Černý. Má nějaké zdravotní problémy?
Jarda Černý měl lehké problémy se zády, ale už zítra by s námi měl opět trénovat naplno. Věřím, že v sobotu proti Příbrami opět odehraje minimálně poločas.

Do zápasu zasáhlo proti Hradci jen čtrnáct hráčů. To byl záměr?
Dnes nás tady bylo opravdu málo. Chtěl jsem, aby většina hráčů odehrála již normálně devadesát minut a aby si hráči moc nezvykali jen na těch pětačtyřicet minut a aby hráči absolvovali na hřišti delší časové úseky. Sedm hráčů bylo navíc v úterý na zápase s juniorkou v Rakousku a ve středu tak mělo jen trénink.

O víkendu vás čekají dva zápasy. Na Složišti utkání s Příbramí a ve stejný čas zápas o umístění v Tipsport lize.
V sobotu to uděláme podobně jako dnes. V okleštěné sestavě tým nastoupí na Složišti proti Příbrami a ve stejný čas druhá parta, počítám tak sedm nebo osm hráčů, nastoupí doplněná o hráče juniorky v Tipsport lize v zápase útěchy s Teplicemi.