Poslední zápas podzimní části, respektive předehrávka prvního jarního kola, byl ve znamení návratu trenéra Roberta Žáka a Marka Kuliče do jejich bývalého působiště. Pikantní na celém zápase bylo také to, jak už bylo na stránkách psáno, že ve středu se mužstvu z důlního města upsal jako nový trenér bývalý kouč Jihočechů – Pavel Tobiáš. Oba týmy, krčící se na dně prvoligové tabulky, chtěly před zimní přestávkou získat (nejlépe) tři body. Příbram zřejmě chtěla více.
Na stadionu U Litavky se v chladném mikulášském podvečeru nesešla nijak výrazná návštěva. Po výkopu hostí se k míči brzy dostali Příbramští. Již ve druhé minutě si domácí zařídili první standardku, kterých měli za celý zápas jako máku. Převážně je zařizoval aktivní kapitán Otepka. První rohový kop si však vybojovalo Dynamo a rozehrálo jej zajímavě po zemi podél lajny, ovšem obránci ve žlutém byli pozorní. V 5. minutě hasil prudkou střelu Příbrami Miroslav Filipko, který byl hned za svůj zákrok odměněn skandováním svého jména zpoza branky blíže hlavnímu vchodu, kdež se na vcelku nově vybudované (velmi pěkné) tribuně usídlil „nový kotel“ Českých Budějovic - dále jen FFD.

Z Jihočechů byl od prvních minut velice aktivní „navrátilec“ Marek Kulič, který dělal zadákům Marily dosti velké starosti, ale přesto se neprosadil. Hrál evidentně s chutí a zvládal přesné přihrávky na své spoluhráče i vleže. Stejně tak i Martin Vozábal s Davidem Lafatou, kteří s Kuličem tvořili „hbitou údernou trojku“. Rychlé úniky byly vidět na obou stranách, ale útočící hráči ztroskotávali na defenzivních řadách a výborných brankářích. V 15. minutě o sobě dal vědět opět důrazný Kulič, který při probíjení se ke Sňozíkově brance získal aut a po něm střílel Vozábal dosti povedeně, ovšem gólman Příbrami byl ve střehu. Hbitá úderná trojka stále dotírala na žlutou obranu, avšak ta byla jako betonová. Přese všechny pokusy a naděje byla hra vcelku oboustranně opatrná a dosti často se hrálo mezi šestnáctkami. FFD o sobě dával stále vědět, povzbuzoval černobílé hráče a když si jeho členové dopřávali chvilkového oddechu, bušili alespoň do bubnu a řehtali řehtačkami. Další dvě standardní situace se zrodily na straně domácích, obrana Dynama a Filipko si s nimi poradili.

Kolem půlhodiny hry se zdálo, že hosté díky zadní řadě Marily nevědí kudy kam. Žlutí své protivníky téměř k ničemu nepouštěli a odebírali jim vcelku bez problémů míč. Při standardce Českých Budějovic spustil kotel „Skáče každý Jihočech, hop hop hop!“, což bylo více méně hlavně pro zahřátí. Ve 32. získali černobílí další standardku, Vozábal ji rozehrál na své obránce, ale Homoláč dlouho a zbytečně váhal se střelou i s přihrávkou a nakonec jeho centr zamířil na Lafatu, kterému byl odmáván ofsajd. Budějovice však útočily dále. Jaromír Plocek kličkoval mezi hráči soupeře jako zajíc, jenže všichni byli pozorní a o míč brzy přišel. Ve 36. minutě se hosté zřejmě poprvé hodně zlobili na sudího Patáka, který nejprve nařídil po faulu Dynama přímý volný kop od velkého vápna a poté, co jej Miroslav Filipko chytil, pískl následně další volný kop – údajně proto (podle Dohráno), že Filipko držel míč déle než 6 sekund v rukou a ihned nerozehrál. FFD spustil (velmi situačně vzhledem k 5. 12.) na Patáka za jeho verdikt „Odnese tě čert!“.

Šest minut před koncem se Dynamo pomocí autových vhazování přiblížilo opět na dosah Sňozíkovy branky, leč poslední centr Kuliče prý proletěl již za lajnou. Závěr první půle se dohrával mezi šestnáctkami, až na úplně poslední minutu, kdy domácí opět zahrávali přímý volný kop, jenž vyrazil pohotově jihočeský gólman do pole. Poprvé bylo před Filipkovou brankou opravdu horko, ale jihočeského brankáře, kterého Marila nějak vylákala příliš daleko od jeho svatyně, zastoupili obránci. Poločas byl tedy 0:0.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky nastoupila Příbram s větší aktivitou, která byla vidět již od prvních minut, kdy domácí získali rohový kop a následně stříleli těsně vedle pravé tyče. Ve 48. ohlásil hlasatel 1987 diváků, což se při pohledu na tribuny zdálo kapku přemrštěné (nutno zřejmě počítat i lidi v paneláčkách vedle hřiště). V 52. po rohovém kopu střílel zajímavě, leč zhruba dva metry vedle branky Vlado Pončák. V 56. minutě rozjela Příbram další akci a jihočeský kotel zaskandoval jméno bývalého trenéra Pavla Tobiáše. Kdosi v tom okamžiku prohodil též „Jestli nevyhrajem, tak to bude remíza!“, což následující minuty bohužel nepotvrdily. Při dvou slepených rozích černobílých neopomněl kotel skandovat jméno současného trenéra Budějovic.

Hra se však čím dál tím více odehrávala mezi šestnáctkami a ještě spíše u půlící čáry a zdálo se, jako kdyby oběma stranám stačil s posledního podzimního duelu bod. Sem tam probíhalo na trávníku cosi jako útok, ale bez valného efektu. Otepka získal v 72. další standardku, tentokrát dosti přifilmovaným pádem, za což si vysloužil projev jihočeských hrdel, že ho sebere čert. Nepřesnosti v přihrávkách připravovaly hosty o míč a k tomu hráči ve žlutém velmi často zaléhali na pažit. V 77. bylo před Filipkem zase velmi horko, střelu na poslední chvíli odvracel Homoláč, ale černobílým nutně zatrnulo. Bylo to varování, co přijde za tři minuty. Téměř nevinná předávačka balonu mezi hráči, teč Jendruščáka a míč místo do ležícího gólmana Dynama zamířil do sítě. Dostat gól deset minut před koncem, to byla skutečně ledová sprcha a na kopačky hostí se vplížila nervozita.

Ani dvojí střídání čerstvých útočníků – Grubera a Myšáka, nepřineslo vyrovnání. Nutno podotknout, že Gruber podnikal po své pravé straně svižné úniky a při faulu na svou osobu se dočkal pouze suchého pokárání od sudího Patáka. V 89. získali Jihočeši slibnou standardku, ale míč od Martina Vozábala zamířil do jednočlenné příbramské zdi. Záhy se o velice emotivní závěr postaral Marek Kulič, kterého rozhodčí Paták označil jako faulujícího hráče místo Davida Lafaty a jelikož mu Kulič udělil zřejmě velice zajímavý titul, nekompromisně sáhl po červené kartě. Marek Kulič po verdiktu napálil míč směrem do paneláků a odebral se do šatny. Nastavené tři minuty se vyloženě dohrávaly a nikomu se už do ničeho nechtělo.

Nutno bohužel říci, že Příbram byla ve druhém poločase skutečně aktivnější a o tři body se víceméně porvala, i když vítězný gól byl opravdu šťastný. Ten gól prostě byl. A ve druhé půli na Dynamu nebylo nijak moc vidět, že by hrálo o záchranu. Nijak oslnivý výkon to nebyl. Neklesejme ale na mysli a doufejme v dobré jaro, i když skeptičtí jazykové tvrdí, že jaro nemají Budějovice vždy nikterak vynikající. Připomeňme loni Blšany – měly na konci podzimu 9 bodů a kam se dostaly, že? Na 13. místo s 30 body.

Hodnocení hráčů:
Deník Sport: Filipko 5, Pončák 5, Horejš 5, Homoláč 6, Leština 4, Vozábal 5, Dvořák 5, Josef Němec 4, Plocek 5, Kulič 6, Lafata 5
MF Dnes: Filipko 4, Pončák 4, Horejš 3,5, Homoláč 2, Leština 4, Vozábal 4, Dvořák 3,5, Josef Němec 4, Plocek 4, Kulič 3,5, Lafata 3,5
Hodnocení rozhodčího Patáka: delegát 6 (průměrný)Deník Sport 4 (podprůměrný)