Po nevýrazném startu v černobílém dresu se chytil a vypracoval si místo v základní sestavě. Michal Škoda se za důvěru trenérům odvděčil v posledním podzimním zápase vítěznou brankou do sítě Teplic, kterou zajistil Dynamu klidných osmnáct bodů po šestnácti kolech.

Porazili jste Teplice, tím pádem můžete podzim hodnotit kladně?
Asi ano. Nevím, jestli někdo počítal s tím, že budeme mít po podzimu osmnáct bodů. Jsme spokojení, osmnáct bodů je dobrých. Do zimní přípravy je to povzbudivé.

Rozhodl zápas s Teplicemi první gól?
Určitě. Byl to zápas o tom, kdo dá první gól. Jsme rádi, že jsme ho dali my a ne soupeř. Pak jsme výsledek ještě pojistili druhým gólem z penalty.

Michal Škoda střílí první gól zápasu

Při vašem gólu to byl nacvičený signál, že si Lengyel z postu stopera seběhl na hranici šestnáctky a hned střílel?
Ne, to vyplynulo ze hry. Horys (Jakub Hora, pozn. autora) si dobře všiml, že Lengy je sám na vápně. Vystřelil, gólman to vyrazil, pak následovala dorážka, kterou gólman znovu jen vyrazil. Odrazilo se to ke mně a já už jsem to uklízel do branky.

Nezatáhli jste se až moc po vstřelené brance?
Zatáhli. Bylo to deset minut, kdy nás Teplice opravdu zatlačily a měly nepříjemné závary před brankou. Naštěstí jsme to ubránili, chodili do brejků a z toho posledního padl druhý gól.

Ještě před prvním gólem jste vybojoval míč v souboji s brankářem Grigarem a připravil tím šanci pro Zdeňka Linharta.
Viděl jsem situaci, že by míč mohl propadnout, a šel jsem do hlavičkového souboje s Grigarem. Pak jsem se otáčel, dával jsem si to na pravou nohu, ale nevěřil jsem si na střelu. Tak jsem to připravil Linčovi, škoda, že to neproměnil. Ale nemuseli jsme toho dlouho litovat.

Vypadalo to tak, že první poločas byl oboustranně hodně svázaný taktikou. Bylo tomu skutečně tak?
Nikdo nechtěl udělat chybu. O poločase nám trenéři říkali, že to vypadá, jak když si oba týmy šly zahrát fotbal. Trošku nás v kabině seřvali, že Teplicím stačí 0:0, ale my chceme a potřebujeme vyhrát. Po pauze jsme přidali a cítili jsme, že můžeme vyhrát.

Znovu se potvrdilo, že doma jste schopní porazit i celky z vyšších pater tabulky.
Když nemusíme dobývat obranu, tak se nám hraje snáz. Povedlo se nám to doma už s Boleslaví nebo Baníkem. Ale chce to zlepšit výkony venku, abychom nedostávali takové příděly.

Jak to vypadá s vámi a vašim působením v Dynamu? V zimě vám končí hostování?
Hostování mi končí až na konci června s tím, že si mě Brno může v případě potřeby stáhnout. Ale nevím, jak to zamýšlí pan Kudela nebo pan Kotal. Uvidíme, zatím počítám s tím, že budu tady.

Dynamo úspěšně zakončilo podzim, porazilo Teplice (28.11.2014)

Moc důležité tři body na závěr podzimu urvali fotbalisté českobudějovického Dynama. První poločas byl opatrný, ani jeden z týmů se nikam nehnal. Po pauze však Michal Škoda poslal dorážkou domácí do vedení a v závěru ještě stvrdil výhru Dynama z penalty Jakub Hora.