Velikonoční klání s Kladnem přineslo českobudějovickým příznivcům hodně radosti. Záložník Michal Rakovan se z vítězství 3:0 mohl radovat o to víc, že si připsal svůj premiérový start v ligové soutěži. "Mám z toho samozřejmě radost," přiznal debutant po zápase.

Že by mohl naskočit do zápasu proti Kladnu, příliš nepředpokládal. "Moc jsem s tím nepočítal. Na pátečním tréninku jsem se akorát dozvěděl, že půjdu k áčku na lavičku," přiblížil Michal Rakovan.

Tento víkend jej zastihl trochu kuriózní osud, či spíše lépe řečeno šťastný. Za rezervní tým totiž nemohl nastoupit kvůli karetnímu trestu. Překvapivý start za "áčko" tak pro něj byl parádní náhradou. "Jednalo se o můj první start v lize, a tak nervozita u mě určitě trochu byla," řekl.

Na hřiště se dostal v 78. min., kdy nahradil hrdinu utkání Tomáše Stráského. Postavil se na pravý kraj záložní řady. "Měl jsem tam hodně balonů a celkem jsem si zahrál. Hlavní ale je, že jsme vyhráli," pravil za pár dní dvacetiletý fotbalista.

"Celý tým zápas odmakal a co jsme si před zápasem řekli, to jsme plnili," nastínil recept na přesvědčivé vítězství 3:0. Ze zisku tří bodů tak mohl mít stejně jako ostatní spoluhráči vrchovatě slastný pocit.

Michal Rakovan je jedním z odchovanců Dynama, kteří by přes získávanou praxi v třetiligové rezervě měli pravidelně dostávat šanci v prvním týmu. "Musím na sobě dál makat. Trenér mi tentokrát dal důvěru a já jsme za to rád. Věřím, že si další ligové starty ještě připíši," uvedl talentovaný záložník.