VIDEO - Pohodovější zápas se na Střeleckém ostrově dlouho neodehrál. Fotbalisté Dynama na domácí půdě v zápase s Kladnem jasně dominovali a díky třem gólům Tomáše Stráského vyhráli 3:0. Na pozápasové tiskovce pochopitelně chválou nešetřil ani trenér Pavel Tobiáš. "Řekl bych, že to byl možná nejlepší ligový zápas tady v Budějovicích v této sezoně, který jsem tady měl možnost odkoučovat," řekl mimo jiné lodivod Dynama.

Jihočeši začali přesně tak, jak si před zápasem přáli. Hned v úvodních minutách si vytvořili potřebný tlak a přicházely i šance. Do vedení se sice dostali až po půl hodině hry, to ale nikomu asi nakonec příliš nevadilo. "Myslím si, že zápas měl vysokou sportovní úroveň. Řekl bych, že to byl možná nejlepší ligový zápas tady v Budějovicích v této sezoně, který jsem tady měl možnost odkoučovat. Kladno hrálo otevřený fotbal a nehrálo žádnou remízovou partii. Chtěli vyhrát a tím nám dávali možnost chodit do otevřené obrany a z těchto akcí jsme dávali góly. Zároveň jsme ale také nějaké góly dostat mohli, přesto je naše výhra zasloužená a spravedlivá," začal obšírně kouč Tobiáš.

Kladno sice nebylo zcela odevzdaným soupeřem, proti rozjetému Dynamu, které si vytvářelo jednu šanci za druhou, ale nárok nemělo. "Hráči do toho dali všechno a skutečně jsme podali asi nejlepší výkon v této sezoně. 3:0 je pro Kladno kruté, ale my jsme kvůli divákům i kvůli sobě potřebovali nějakou pořádnou výhru v sezoně," přikyvoval spokojeně Tobiáš.

Zápas na Střeleckém ostrově vyšel prakticky všem hráčům Dynama, přesto měl dvě ústřední postavy. Výborným výkonem se zaskvěl na jaře poprvé v základní sestavě hrající Brazilec Hudson, který se podepsal pod všemi třemi góly Jihočechů. "Hudson dneska udělal zápas, to každý určitě viděl. Byl na něj faul, po kterém jsme dali gól a má také přihrávku na gól. Určitě tam nebyl sám, dařilo se i dalším hráčům, ale Ferda hrál dneska s velkou chutí, hrál uvolněně a pracoval celé utkání. Já jsem strašně rád, že to takhle dopadlo a doufám, že jsme zbořili ten mýtus, že je to hráč, který musí pouze oživit hru ve druhé půli," pochvaloval si kouč Tobiáš.

Vůbec největší hvězdou zápasu byl bez pochyby ale Tomáš Stráský, který dokázal nastřílet tři branky. "Samozřejmě Tomášovi to strašně přeju, protože je to hráč, který velmi dobře pracuje. Zase bych to ale nepřeceňoval ani nepodceňoval, ty tři góly byly hlavně práce celého týmu, protože ty gólové situace Tomášovi usnadnil celý tým," uvědomoval si trenér Jihočechů.

"Bez nadsázky si dovolím tvrdit, že se v dnešním zápase o záchranu již nehrálo. Když nějaký tým nemá nahrané body z podzimu, tak se těžko sbírají body. Kladno hraje na jaře výborně a myslím si, že se vůbec o záchranu bát nemusí. Má ještě dobré zápasy v domácím prostředí a my s osmadvaceti body, to není reálný sestup," pokračoval spokojený Tobiáš, jenž měl po skončení utkání očividně velkou radost. "Co kdybychom se teď podívali v tabulce nahoru? Tam je to asi ještě daleko, že? (úsmev) Necháme to ale tedy asi v tom lepším středu," dodal hlavní trenér Dynama, který vedle sportovní radosti prožil v minulém dnu i jednu osobní radost. "Mojí rodině se včera narodil vnuk se stejným jménem jako je moje. Moc jsem si přál, aby ten zápas dopadl tak, jak dopadl a to vítězství bych rád věnoval mému vnukovi, kterému je dneska jeden den," řekl na úplný závěr spokojený dědeček..


Trenér kladenského týmu Martin Hřídel byl naopak k výkonu svého týmů pochopitelně velmi kritický. "Dneska jsme nebyli tím nepříjemným soupeřem, jakým jsme pro Budějovice vždy byli. Domácí podali skutečně vynikající výkon a vyhráli zcela zaslouženě a my můžeme být rádi, že to nebylo i více," uvědomoval si realitu kouč Středočechů.

Zatímco Kladno tak bude muset o záchranu v první lize ještě zabojovat, domácím fotbalistům první liga pro příští sezonu může mezi prsty uniknout snad jen již teoreticky. "Domácím jsme k tomuto vítězství a jisté záchraně v první lize přispěli takovým výkonem, jaký jsme tady dnes předvedli. Dneska jsme si vybrali špatný den," krčil rameny Hřídel, jenž především litoval toho, že hráči zápas na Střeleckém ostrově podcenili a nedokázali v tabulce uniknout týmům Žižkova a Zlína, které shodně prohrály. "Také jsem byl po skončení zápasu hodně, ale hodně kritický," dodal Hřídel.

Kladenští fotbalisté skutečně na hrací ploše působili dojmem, že je až příliš mnoho uspokojila dopolední prohra Žižkova. "My jsme si před zápasem říkali, že naše umístění a získané body jsou naší zásluhou a ne tím, že se Žižkovu nedaří. Samozřejmě jsme měli radost, že Žižkov znovu klopýtl, ale my jsme to nedokázali dnes potvrdit. My musíme být pořád na zemi, z našeho pohledu je situace ještě otevřená," uvědomuje si před dalšími ligovými boji Martin Hřídel.


Tip: dvojklikem na video si zvětšíte okno na celou obrazovku..