Fotbalisté Dynama mají další posilu pro jarní část sezonu. Smlouvu o půlročním hostování na jihu Čech podepsal čtyřiadvacetiletý gólman Michal Bárta, který by měl tvořit v Dynamu brankářskou dvojici se Zdeňkem Křížkem.
Michal Bárta

Jedním z cílů vedení klubu bylo získat nového brankáře. Během přípravy se na jihu Čech na testech ukázali slovenský brankář Tomáš Lešňovský a také Dominik Rodinger. Uspěl ale až ten třetí testovaný, kterým byl rodák z Chlumce nad Cidlinou, Michal Bárta. "Již na začátku přípravy jsme proklamovali, že budeme chtít sehnat brankáře. Michal Bárta se ukázal ve velice dobrém světle a jsem rád, že jsme se nakonec dohodli na půlročním hostování," říká sportovní manažer Dynama Martin Vozábal.

Bárta začal letošní sezonu jako brankářská jednička Baníku Ostrava, po nepovedeném vstupu týmu do sezony ale o své místo přišel a během zimy se stal pro Baník nepotřebným. Šanci chytat za Dynamo bere jako velkou výzvu. "Budějovice určitě budou hrát o postup, budou chtít postoupit za každou cenu. To mě láká," řekl minulý týden pro Českobudějovický deník. Michal Bárta má v paměti i zápas proti Dynamu, které odchytal na jaře 2013 na Bazalech právě v dresu Baníku Ostrava. "Hned v prvním kole jsme měli Budějovice a uhráli jsme doma cennou remízu 0:0. Možná, že právě ten bod nám pomohl k záchraně," vzpomínal na jedno z utkání, kde si připsal vychytanou nulu.

Třiadvacetiletý Michal Bárta začal svou kariéru v Rožnově pod Radhoštěm. Odtud přestoupil do dorostu Sigmy Olomouc. V sezoně 2007/08 si zahrál v dresu ligového dorostu a také v B-týmu hrajícímu v MSFL. Také v další sezoně chytal za rezervní tým a následně chytal jednu sezonu za třetiligové Sulko Zábřeh. Druhou ligu si pravidelně zachytal v ročníku 2010/11, kdy pro změnu oblékal dres Čáslavi. Od roku 2012 působil v Baníku Ostrava, za který odchytal celkem pětadvacet prvoligových zápasů.

Špatná zpráva pro Dynamo! Kapitán Hašek je mimo hru (13.2.2014)

Necelý měsíc před startem jarní části sezony Fotbalové národní ligy potkala kapitána Dynama Pavla Haška velice nepříjemná událost. Třicetiletý fotbalista utrpěl při středečním tréninku zlomeninu holenní a lýtkové kosti a je dlouhodobě mimo hru.