Vrátil se do míst, kde to moc dobře zná. Obránce Martin Sladký v sobotu nastoupil v dresu Dynama proti Olomouci, kde působil posledních pět let. V utkání se mu dařilo, poprvé nastoupil na pozici pravého obránce a hned si připsal gólovou asistenci.

Jak nakonec vnímáte jednobodový zisk z Olomouce?
Před utkáním bychom bod brali, ale vzhledem k průběhu zápasu jsme chtěli víc. Pokud vstřelíme na hřišti soupeře tři góly, tak chceme vyhrát. Jsme zklamaní, i když jsme nepodali špatný výkon.

Prožíval jste speciální utkání? Na Hané jste strávil posledních pět let.
Přišel jsem na stadion a po několika letech jsem místo doprava šel doleva. Takový je fotbalový život. Změnil jsem působiště a chci odvádět dobré služby Dynamu.

Potěšilo vás, že domácí diváci vám po utkání tleskali?
Měl jsem z toho radost. Chtěl bych jim za to poděkovat, je vidět, že jsem tu aspoň nějakou stopu zanechal.

Vnímali jste, že Olomouc od posledního utkání udělala několik změn v sestavě?
Věděli jsme, že se zranil stoper Vít Beneš. Tušili jsme, že by v útoku mohli hrát na dva útočníky, což přišlo až ve druhé půli. Jinak nás ničím extra nepřekvapili. Chystali jsme se hlavně na sebe.

Jak hodnotíte začátek nového angažmá v Dynamu?
Do dobré formy mám ještě daleko, ale v Olomouci už jsem snad podal lepší výkon. Stále musím dohánět fyzičku, kterou jsem při zranění ztratil. Celkově jsem spokojený, snad se budeme zlepšovat a bude se nám dařit.

Sigmě se podařilo vyrovnat v samém závěru, ale v průběhu utkání jste měli několik šancí, kterými jste mohli definitivně rozhodnout. Štve vás to o to víc?
Už do poločasu jsme mohli zvýšit na 3:0. Nechtěli jsme brzy inkasovat, ale i tak jsme se rychle zvedli. Fortune Bassey mohl dát na 4:1 a tím bychom vítězství rozhodně pojistili, ale místo toho jsme o náskok přišli.

Prožívali jste po utkání velké zklamání?
To je jasné, všichni to viděli na hřišti. Ztratili jsme dva body. Měli jsme si to pohlídat a udržet.