Nejvyšší letošní návštěva v Českých Budějovicích viděla velice zdařilé utkání, v němž padly čtyři branky a oba týmy si vypracovaly celou řadu dalších šancí. "Myslím, že se hrálo kvalitní utkání. Soupeř má velice dobré útočníky, vždyť Nezmara si mohla dovolit jen Sparta, Slavia a Synot. K vítězství nám chyběla jediná věc - za stavu 1:0 přidat druhý gól," řekl na tiskové konferenci trenér domácích Pavel Tobiáš.
České Budějovice vytěžily ze dvou domácích střetnutí za sebou čtyři body. Před zápasem s Jabloncem by domácí hráči asi tuto bilanci brali, ovšem nakonec možná chtěli i víc. "Musíme bodovat hlavně doma. Jablonec jsme doma jasně přehráli a při takovémhle vývoji zápasu se Synotem jsme pomýšleli na tři body i dnes. Trochu nás to mrzí," přiznal Slovák Vladimír Pončák. Synot však po horším startu do sezony vhodně doplnil mužstvo a nyní šlape jako hodinky. "Potvrdila se moje slova o tom, že nás čeká vynikající soupeř. Hosté prokázali, že sedm bodů v posledních čtyřech zápasech nezískali náhodou. Trpce říkám, že remíza je spravedlivá," uvedl Tobiáš.

Českobudějovičtí nastoupili v defenzivě bez Davida Homoláče, jenž má zdravotní problémy, do obrany se tak posunul Chlebek, jenž hraje obvykle defenzivního záložníka. "Musím pochválit Chlebka i Horejše, protože sváděli souboje s vynikajícími útočníky soupeře. Svou úlohu zvládli dobře," pochválil oba hráče Tobiáš

Domácí odehráli výbornou první půli. V 18. minutě vstřelil Lafata, který předtím zahodil dvě šance, úvodní gól a nechybělo mnoho a Budějovice mohly přidat druhý. Stejně tak ovšem mohl zápas získat úplně jiný směr. V 5. minutě po minele Horejše byl ve stoprocentní šanci Nezmar, ale Kafka senzačním zákrokem podržel svůj tým. Za stavu 1:1 napálil Meduna břevno domácí branky a z protiútoku pak skórovali domácí. "Je velká škoda, že jsme ani jednou v zápase nešli do vedení. Bylo by zajímavé sledovat, co by to s Budějovicemi udělalo," přemýšlel po zápase trenér hostů Karel Jarolím.

Synot vyrovnal na 1:1 téměř okamžitě po rozehrání druhé půle. Stejnou situaci zažili Jihočeši již podruhé. Po pár vteřinách po rozehrání druhé půle se již radovala z gólu Sparta. "Na to jsem si ani nevzpomněl, hlavně jsem neměl nechat hostujícího hráče vůbec odcentrovat. To byla moje chyba," litoval Pončák. I podruhé se hostům podařilo vyrovnat. Budějovice za stavu 2:1 začaly hrát velice pasivně a vymstilo se jim to, byť vyrovnávací gól byl hodně šťastný. "Činčalovu střelu nešťastně tečoval Jarda Chlebek. Gólman už s tím nemohl nic dělat," doplnil Pončák.

Staré Město podalo ve druhé půli mnohem lepší výkon než v prvním poločase. "Hru výrazně oživil příchod Petra Čoupka, jenž vystřídal Jakuba Bureše. Ten hned na začátku druhé půle odcentroval míč na Medunu, který skóroval. Čoupek se výrazně zasloužil o to, že jsme byli po přestávce aktivnější než domácí. Ale výslednou remízu považuji za spravedlivou," uvedl Jarolím.